بازدیدکننده گرامی، ورود شما را به "انجمن تجارت الکترونیکی ایران-ایگولد" خیر مقدم عرض می نماییم. در حال حاضر شما به عنوان ميهمان از انجمن بازديد می كنيد و امكان استفاده از تمام قابليتهای آن را نداريد. با ثبت نام رايگان، می‌توانيد از قابليتهای بيشتری بهره‌مند شوید. برای عضویت در انجمن اینجا را کلیک کنید.    
انجمن تجارت الکترونیکی ایران-ایگولد AMarkets
جدیدترین نوشته ها

بازگشت   انجمن تجارت الکترونیکی ایران-ایگولد > موضوعات عمومی > موبایل و کامپیوترهای جیبی (Mobile & Pocket PC) > نوکیا  

نوکیا   نوکیا (NOKIA)

پاسخ

ابزارهای موضوع
قدیمی چهارشنبه ۱ خرداد ۸۷, ۱۱:۵۴   #1
OldModir3
مدیر ارشد سابق

آواتار OldModir3

تشکر از ديگران: 21,353
تشکر از ایشان: 52,917 بار در 13,881 نوشته
OldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond repute
پیش فرض آموزش ساین کردن برنامه ها در گوشیهای Nokia

مرحله اول: ساین کردن یعنی چه و لزوم ساین کردن برنامه ها

اولین و بیشترین مشکلی که دوستان عزیز در نصب برنامه های خودشون باهاش برخورد میکنن اینه که با یه پیغام خطا در هنگام نصب برنامه مواجه میشن و برنامه نصب نمیشه . متن خطا هم معمولا اینه "Certificate error. Contact the application supplier" .این پیغام میگه که شما باید برنامه خودتون رو ساین کنید.حالا اکثر کاربران عزیز این سوالات براشون پیش میاد
خوب حالا این ساین یعنی چی ؟
چرا باید برنامه های خودمون رو ساین کنیم ؟

با یه مثال جواب سوال اول رو میدم.فرض کنید یه برنامه رو از اینترنت و یا هر جای دیگه پیدا کردید و اونو تو گوشیتون نصب کردید.شما که نمیدونید این برنامه رو چه کسی نوشته و یا برای چی نوشته. حالا از شانس بد شما اون برنامه ای که نصب کردید رو یه آدم خلاف مثل من نوشته و از نوشتن این برنامه مقاصدی داره مثل آسیب زدن به گوشی های دیگران مثل همین ویروس هایی که هی در موردشون میشنوید , استفاده از مطالب یا فیلم ها و عکس های خصوصی دیگران و اخاذی از اونها و چندین دلیل دیگه.

حالا شما به عنوان یه کاربر معمولی از کجا بدونید که یه برنامه خوب هست یا نه ؟
شرکت سازنده سیستم عامل سیمبیان اومده و این مشکل رو برای شما حل کرده و اون هم اینطوریه که سیستم عامل خودش رو طوری طراحی کرده که هنگام نصب برنامه ها اونها رو باز میکنه و اگه یه سری کد یا الگوریتم خاصی تو برنامه ببینه اجازه نصب به اونها میده در غیر این صورت نصب متوقف میشه.

حالا این کدی که تو برنامه ها هست از کجا میاد؟

شرکت سازنده سیمبیان به همه سازندگان برنامه برای این سری گفته که اگه میخوان برنامه هاشون تو گوشی های نوکیا سری 9.1 نصب بشه باید یه نمونه از برنامه رو به اونها بدن تا بعد از تست و در صورت بی عیب بودن اونها این کد و یا الگوریتم رو به برنامه اضافه میکنن تا قابلیت نصب رو داشته باشن.پس با این حساب همه برنامه هایی که تو بازار هستند ساین شده هستند.

خوب حالا که تقریبا فهمیدیم ساین چیه این سوال پیش میاد که خوب اگه اونها ساین شده هستند پس ما چرا باید دوباره ساین کنیم؟

جواب اینه که چون این الگوریتم ساین طوری طراحی شده که اگه کسی مثل ه-ک-ر ها و ک-ر-ک-ر ها اونها رو باز کنن این کد و یا الگوریتم از بین میره و برنامه میشه ساین نشده و چون ما از برنامه های ****** شده و یا قفل شکسته و به صورت مجانی استفاده میکنیم و چون یه ک-ر-ک-ر برای ک-ر-ک کردن یه برنامه نیاز به باز کردن برنامه داره تا بتونن قفل اونو بشکنه پس برنامه به صورت ساین نشده درمیاد.

حالا چاره چیه؟

چاره اینه که یا شما باید برید و اون برنامه رو از سازنده اصلیش بخرید و یا هم یاد بگیرید که چطور برنامه ها رو ساین کنید.البته این ساین کردن ما با ساین کردن شرکت سازنده سیمبیان یکی نیست و اونو برنامه هایی رو که ما ساین میکنیم هنگام نصب اگه دقت کرده باشین میگه که این برنامه تایید نشده هست و بهتره نصب برنامه متوقف بشه و در صورت نصب تمام عواقب ناشی از استفاده از این برنامه پای خود کاربره.پس لطف کنید و هر برنامه ای رو در هر سایتی که دیدید دانلود نکنید و فقط از جاهای معتبر برنامه بگیرید.

OldModir3 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
تشکرکنندگان این نوشته: 5 نفر
armin_punisher6 (يکشنبه ۱۷ خرداد ۸۸), kavehatm (چهارشنبه ۱ خرداد ۸۷), Persianhb (شنبه ۴ آبان ۸۷), samannnn (چهارشنبه ۸ خرداد ۸۷), TAHA_0095 (جمعه ۱۴ اسفند ۸۸)
قدیمی چهارشنبه ۱ خرداد ۸۷, ۲۳:۳۵   #2
OldModir3
مدیر ارشد سابق

آواتار OldModir3

تشکر از ديگران: 21,353
تشکر از ایشان: 52,917 بار در 13,881 نوشته
OldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond repute

کلی آموزش تهیه شد. متاسفانه سایت symbiansigned دیگه اجازه ی ساین کردن را نمیده.به اندازه کافی وقت من را امروز گرفت.

به لینک زیر مراجعه کنید. روشی جدید توضیح داده شده است:
[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینکها می باشند. ]

و

OldModir3 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
تشکرکنندگان این نوشته: 3 نفر
armin_punisher6 (يکشنبه ۱۷ خرداد ۸۸), kopol_lo (جمعه ۳ خرداد ۸۷), TAHA_0095 (جمعه ۱۴ اسفند ۸۸)
قدیمی چهارشنبه ۸ خرداد ۸۷, ۱۱:۲۴   #3
samannnn
مدیر انجمن

آواتار samannnn

تشکر از ديگران: 3,697
تشکر از ایشان: 9,763 بار در 2,777 نوشته
samannnn has a reputation beyond reputesamannnn has a reputation beyond reputesamannnn has a reputation beyond reputesamannnn has a reputation beyond reputesamannnn has a reputation beyond reputesamannnn has a reputation beyond reputesamannnn has a reputation beyond reputesamannnn has a reputation beyond reputesamannnn has a reputation beyond reputesamannnn has a reputation beyond reputesamannnn has a reputation beyond repute
پیش فرض آموزش ساین کردن نرم افزارهای موبایل

سلام.
دیدم تو تاپیکی که مربوط به gps هست یک سری سوال در مورد ساین کردن نرم افزارها هست گفتم یه تاپیک جداگونه (البته با اجازه آقای قفاری) بزنم تا بچه های ایگولدی اطلاعاتشون زیاد بشه.
ضمنا دوستان هم اگه چیزی می دونن دریغ نکنن.

با مدعي نگوييد اسرار عشق و مستي تا بي خبر بميرد در درد خود پرستي

ساین کردن برنامه های گوشی نوکیا با دريافت فايل CER و Key از طريق سايت OPDA

قبل از ارسال نظر یا ایجاد موضوع جدید اساسنامه و قوانین انجمن ايران-فارکس را مطالعه فرمایید

از ارسال پستهایی که ایجاد تنش میکنند جددا خودداری فرمایید

samannnn آفلاين است   پاسخ با نقل قول
تشکرکنندگان این نوشته: 4 نفر
aahhmm (سه شنبه ۱۲ خرداد ۸۸), ghafari3 (چهارشنبه ۸ خرداد ۸۷), Persianhb (شنبه ۴ آبان ۸۷), TAHA_0095 (جمعه ۱۴ اسفند ۸۸)
قدیمی چهارشنبه ۸ خرداد ۸۷, ۱۲:۲۲   #4
samannnn
مدیر انجمن

آواتار samannnn

samannnn has a reputation beyond reputesamannnn has a reputation beyond reputesamannnn has a reputation beyond reputesamannnn has a reputation beyond reputesamannnn has a reputation beyond reputesamannnn has a reputation beyond reputesamannnn has a reputation beyond reputesamannnn has a reputation beyond reputesamannnn has a reputation beyond reputesamannnn has a reputation beyond reputesamannnn has a reputation beyond repute

ساین کردن از روی سریال نامبر گوشی اجرا میشه

برای بدست آوردن سریال نامبر گوشی کد #06#* رو روی صفحه اصلی بزنید تا یک کد 15 رقمی به شما داده بشه که این کد سریال نامبر گوشیتون یا همون IMEI گوشیتونه . هر پک ساین هم مخصوص یک IMEI هستش که طریقه ساین کردن رو به مرور توضیح می دم.

در حقیقت یک فایل ساین شده فقط روی یک گوشی نصب میشه و برای اینکه روی گوشی دیگه نصب بشه احتیاج داره که برای گوشی دیگه ساین بشه.

قبل از ارسال نظر یا ایجاد موضوع جدید اساسنامه و قوانین انجمن ايران-فارکس را مطالعه فرمایید

aahhmm (سه شنبه ۱۲ خرداد ۸۸), ghafari3 (چهارشنبه ۸ خرداد ۸۷), Persianhb (شنبه ۴ آبان ۸۷), TAHA_0095 (جمعه ۱۴ اسفند ۸۸)
قدیمی چهارشنبه ۸ خرداد ۸۷, ۱۴:۰۰   #5
samannnn
مدیر انجمن

آواتار samannnn

خوب اولین کاری که باید بکنین اینه که این نرم افزار رو دانلود بکنین

در زیر عکسهای مربوط به این نرم افزار رو هم میزارم.(;

خوب فقط تنها نکته مبهم این عکس فایل cer و فایل Key هست که این همون فایلهایی هست که باید از سایت زیر دریافت کنید.

سایت بالا یه سایت چینی هست که یکم کار باهاش سخته. اگه نتونستید باهاش کار کنید آموزشش رو تو این تاپیک گذاشتم

تشکرکنندگان این نوشته: 7 نفر
armin_punisher6 (يکشنبه ۱۷ خرداد ۸۸), ghafari3 (چهارشنبه ۸ خرداد ۸۷), mohsenamira (دوشنبه ۱۱ آبان ۸۸), Persianhb (شنبه ۴ آبان ۸۷), TAHA_0095 (جمعه ۱۴ اسفند ۸۸), tefedame (دوشنبه ۲۳ دي ۸۷), کیا (دوشنبه ۲۰ مهر ۸۸)
قدیمی چهارشنبه ۸ خرداد ۸۷, ۱۴:۰۷   #6
samannnn
مدیر انجمن

آواتار samannnn

خوب نرم افزار SIGNSIS GUI تقریبا کارش اینه که فایل ساین نشده و این کدهایی که سیمبین به فایلهای کارخونه سازنده اضافه می کرد رو به هم می چسبونه و یه فایل ساین شده براتون می سازه.
امیدوارم توضیحات کافی باشه و بدرد شما بخوره.(;
اگه بازم مشکلی بود من در خدمتتون هستم.

armin_punisher6 (يکشنبه ۱۷ خرداد ۸۸), kikimo2 (پنجشنبه ۳۱ ارديبهشت ۸۸), Persianhb (شنبه ۴ آبان ۸۷), TAHA_0095 (جمعه ۱۴ اسفند ۸۸)
قدیمی سه شنبه ۲۶ خرداد ۸۸, ۱۲:۵۰   #7
sasy360
کاربر عادی

آواتار sasy360

تشکر از ديگران: 0
تشکر از ایشان: 2 بار در 2 نوشته
sasy360 is on a distinguished road

سلام آقا سامان خسته نباشی. آموزش هات خیلی جالبن.
من میخوام این برنامه Advanced Device Locked رو (که خودت هم تو عکس Sign کردی) ساین کنم. اومدم از اون سایت چینی فایل های cer و key رو گرفتم. ولی وقتی ساینش می کنم باز تغییری نکرده و همون محدودیت 7 روزه رو داره. به نظرت مشکل چیه و من چی کار باید بکنم؟ اون عدد که در قسمت key میزنی چیه؟ ته اسم فایل های cer و key که بم داده یه عدد نوشته خودشه؟
sasy360 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
تشکرکنندگان این نوشته: یک نفر
TAHA_0095 (جمعه ۱۴ اسفند ۸۸)
قدیمی شنبه ۳۰ خرداد ۸۸, ۰۸:۲۹   #8
samannnn
مدیر انجمن

آواتار samannnn

نقل قول:
نوشته اصلی بوسیله sasy360 نمایش نوشته ها
سلام آقا سامان خسته نباشی. آموزش هات خیلی جالبن.
من میخوام این برنامه Advanced Device Locked رو (که خودت هم تو عکس Sign کردی) ساین کنم. اومدم از اون سایت چینی فایل های cer و key رو گرفتم. ولی وقتی ساینش می کنم باز تغییری نکرده و همون محدودیت 7 روزه رو داره. به نظرت مشکل چیه و من چی کار باید بکنم؟ اون عدد که در قسمت key میزنی چیه؟ ته اسم فایل های cer و key که بم داده یه عدد نوشته خودشه؟
من هم خدمت شما دوست عزیز سلام عرض می کنم و بابت دیر پاسخ دادن به پست شما معذرت خواهی می کنم.

دوست گرامی لازم به توضیح است که یک بار دیگر برای شما ساین کردن و دلیل آن را توضیح دهم.
دقت کنید که به زبان ساده نرم افزارهایی که ک ر ک می شوند و در بازار عرضه می شوند یک سری از اطلاعاتشان اتوماتیک پاک می شود و شما توسط این برنامه و این دو فایل این اطلاعات را به روی فایل مورد استفاده می توانید بر گردانید.
پس فکر کنم تا به اینجا جواب سوال اول مبنی بر محدودیت 7 روزه نرم افزار را گرفته باشید(شما با ساین کردن نرم افزار را ک ر ک نمی کنید)
در مورد سوال دوم شما هم باید خدمتتان عرض کنم که شما key را عدد 0123456 می گذارید. این عدد را خود سایت opda که شما از آن فایلهای cer و key را گرفته است پیشنهاد کرده که بگذارید

قدیمی شنبه ۳۰ خرداد ۸۸, ۲۱:۴۴   #9
sasy360
کاربر عادی

آواتار sasy360

تشکر از ديگران: 0
تشکر از ایشان: 2 بار در 2 نوشته
sasy360 is on a distinguished road

نقل قول:
دوست گرامی لازم به توضیح است که یک بار دیگر برای شما ساین کردن و دلیل آن را توضیح دهم.
دقت کنید که به زبان ساده نرم افزارهایی که ک ر ک می شوند و در بازار عرضه می شوند یک سری از اطلاعاتشان اتوماتیک پاک می شود و شما توسط این برنامه و این دو فایل این اطلاعات را به روی فایل مورد استفاده می توانید بر گردانید.
پس فکر کنم تا به اینجا جواب سوال اول مبنی بر محدودیت 7 روزه نرم افزار را گرفته باشید(شما با ساین کردن نرم افزار را ک ر ک نمی کنید)
در مورد سوال دوم شما هم باید خدمتتان عرض کنم که شما key را عدد 0123456 می گذارید. این عدد را خود سایت opda که شما از آن فایلهای cer و key را گرفته است پیشنهاد کرده که بگذارید
پس ساین ک‌ر‌ک نیست؟! خب من الان این برنامه رو دارم و 7 روز مهلت داده تا بخرمش. باید چی کار کنم این محدودیت برطرف شه؟
sasy360 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قدیمی يکشنبه ۳۱ خرداد ۸۸, ۰۷:۲۰   #10
samannnn
مدیر انجمن

آواتار samannnn

نقل قول:
نوشته اصلی بوسیله sasy360 نمایش نوشته ها
پس ساین ک‌ر‌ک نیست؟! خب من الان این برنامه رو دارم و 7 روز مهلت داده تا بخرمش. باید چی کار کنم این محدودیت برطرف شه؟
برای برطرف شدن محدودیت دو راه دارید یا این که نرم افزار را بخرید و یا این که نسخه ک ر ک شده آن را نصب کنید

پاسخ

كاربران در حال دیدن موضوع: 1 (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید نوشته‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهای HTML غیر فعال است

مراجعه سریع

ساعت: ۰۵:۵۶

قدرت این انجمن در استفاده از برنامه vBulletin 3.8.5 می باشد.
حقوق این برنامه برای .Jelsoft Enterprises Ltd محفوظ است.