بازدیدکننده گرامی، ورود شما را به "انجمن تجارت الکترونیکی ایران-ایگولد" خیر مقدم عرض می نماییم. در حال حاضر شما به عنوان ميهمان از انجمن بازديد می كنيد و امكان استفاده از تمام قابليتهای آن را نداريد. با ثبت نام رايگان، می‌توانيد از قابليتهای بيشتری بهره‌مند شوید. برای عضویت در انجمن اینجا را کلیک کنید.    
انجمن تجارت الکترونیکی ایران-ایگولد AMarkets
جدیدترین نوشته ها

بازگشت   انجمن تجارت الکترونیکی ایران-ایگولد > موضوعات عمومی > فرهنگ (Culture) > ادبیات  

پاسخ

ابزارهای موضوع
قدیمی پنجشنبه ۱۴ بهمن ۸۹, ۱۲:۴۲   #1
hello
کاربر ارشد

آواتار hello

محل سكونت: تهران
تشکر از ديگران: 1,778
تشکر از ایشان: 7,416 بار در 954 نوشته
hello has a reputation beyond reputehello has a reputation beyond reputehello has a reputation beyond reputehello has a reputation beyond reputehello has a reputation beyond reputehello has a reputation beyond reputehello has a reputation beyond reputehello has a reputation beyond reputehello has a reputation beyond reputehello has a reputation beyond reputehello has a reputation beyond repute
پیش فرض بسیار خواندنی دوکاج از کتاب چهارم دبستان (و نسخه جدید آن!)

شعر دو کاج

این شعر بسیار خواندنی سروده آقای محبت و از کتاب چهارم دبستان

در کنار خطوط سیم پیام خارج از ده دو کاج روئیدند
سالیان دراز رهگذران آن دو را چون دو دوست میدیدند

یکی از روز های سرد پاییزی زیر رگبار و تازیانه باد
یکی از کاج ها به خود لرزید خم شدو روی دیگری افتاد

گفت ای آشنا ببخش مرا خوب درحال من تامل کن
ریشه هایم زخاک بیرون است چند روزی مرا تحمل کن

کاج همسایه گفت با تندی مردم آزار از تو بیزارم
دور شو دست از سرم بردار من کجا طاقت تورا دارم

بینوا راسپس تکانی داد یار بی رحم و بی مروت او
سیمها پاره گشت و کاج افتاد برزمین نقش بست قامت او

مرکز ارتباط دید آن روز انتقال پیام ممکن نیست
گشت عازم گروه پی جویی تا ببیند که عیب کار از چیست

سیمبانان پس از مرمت سیم راه تکرار بر خطر بستند
یعنی آن کاج سنگدل را نیز با تبر تکه تکه بشکستند

و حال نسخه جدید این شعر زیبا

در كنار خطوط سيم پيام خارج از ده دو كاج روئيدند
ساليان دراز رهگذران آن دو را چون دو دوست مي‌ديدند
روزي از روزهاي پائيزي زير رگبار و تازيانه باد
يكي از كاج ها به خود لرزيد خم شد و روي ديگري افتاد
گفت اي آشنا ببخش مرا خوب در حال من تأمل كن
ريشه‌هايم ز خاك بيرون است چند روزي مرا تحمل كن
كاج همسايه گفت با نرمی دوستی را نمی برم از یاد
شاید این اتفاق هم روزی ناگهان از برای من افتاد
مهربانی بگوش باد رسید باد آرام شد، ملایم شد
کاج آسیب دیده ی ما هم کم کمک پا گرفت و سالم شد
میوه ی کاج ها فرو می ریخت دانه ها ریشه می زدند آسان
ابر باران رساند و چندی بعد ده ما نام یافت کاجستان

شاعر: محمد جواد محبت، همان شاعر دوکاج

hello آفلاين است   پاسخ با نقل قول
تشکرکنندگان این نوشته: 31 نفر
1900 (جمعه ۲۰ آبان ۹۰), ali mohseni (جمعه ۱۵ بهمن ۸۹), amir-gh (پنجشنبه ۱۴ بهمن ۸۹), angella_ahrari (جمعه ۱۵ بهمن ۸۹), arab (جمعه ۱۵ بهمن ۸۹), erfanfx (پنجشنبه ۱۴ بهمن ۸۹), eslami (پنجشنبه ۱۴ بهمن ۸۹), feri_sh (شنبه ۱۶ بهمن ۸۹), FXRamin (پنجشنبه ۱۴ بهمن ۸۹), ghafari3 (شنبه ۱۶ بهمن ۸۹), hamidfh (پنجشنبه ۱۹ آبان ۹۰), hamidreza1355 (پنجشنبه ۱۴ بهمن ۸۹), MA$IH (جمعه ۱۵ بهمن ۸۹), MARYAM56 (جمعه ۱۵ بهمن ۸۹), masood3000 (شنبه ۲۰ فروردين ۹۰), masterfx (پنجشنبه ۱۹ آبان ۹۰), mehrdad20102010 (پنجشنبه ۱۴ بهمن ۸۹), me_sa245 (جمعه ۱۵ بهمن ۸۹), mgh88 (جمعه ۲۰ آبان ۹۰), mohammad rostami (پنجشنبه ۱۹ آبان ۹۰), mojir-66 (پنجشنبه ۱۹ آبان ۹۰), nima001 (يکشنبه ۳ ارديبهشت ۹۱), pourabdollah (پنجشنبه ۱۴ بهمن ۸۹), sam57 (جمعه ۱۵ بهمن ۸۹), samen (جمعه ۱۵ بهمن ۸۹), tafreshi (جمعه ۲۰ آبان ۹۰), محمد هورزاد (جمعه ۱۵ بهمن ۸۹), محسـن (جمعه ۲۰ آبان ۹۰), VICTOR fx (پنجشنبه ۱۴ بهمن ۸۹), حاج محمد مهربون (پنجشنبه ۱۴ بهمن ۸۹)
قدیمی جمعه ۱۵ بهمن ۸۹, ۱۰:۰۱   #2
محمد هورزاد
کاربر عادی

آواتار محمد هورزاد

محل سكونت: استرالیا
تشکر از ديگران: 1,760
تشکر از ایشان: 744 بار در 124 نوشته
محمد هورزاد is a splendid one to beholdمحمد هورزاد is a splendid one to beholdمحمد هورزاد is a splendid one to beholdمحمد هورزاد is a splendid one to beholdمحمد هورزاد is a splendid one to beholdمحمد هورزاد is a splendid one to beholdمحمد هورزاد is a splendid one to beholdمحمد هورزاد is a splendid one to beholdمحمد هورزاد is a splendid one to beholdمحمد هورزاد is a splendid one to beholdمحمد هورزاد is a splendid one to behold

شعر بسیار زیبایی بود
کمی هم تلنگر - در زمانه امروز

اما به عقیده من شعرها جابجا بودند ! مردم دیروز مهربان تر بودند تا مردم امروز - شاید هم من منفی نگاه میکنم - نمیدانم .

یاد جمله پشت یه وانت افتادم : {به خاطر کارت سوخت - رفاقت تعطیل}

بگذریم - ممنون از پست زیباتون
1900 (جمعه ۲۰ آبان ۹۰), angella_ahrari (پنجشنبه ۱۹ آبان ۹۰), deltaforex (جمعه ۱۵ بهمن ۸۹), feri_sh (شنبه ۱۶ بهمن ۸۹), ghafari3 (شنبه ۱۶ بهمن ۸۹), hamidfh (پنجشنبه ۱۹ آبان ۹۰), hello (شنبه ۱۶ بهمن ۸۹), MA$IH (جمعه ۱۵ بهمن ۸۹), masood3000 (شنبه ۲۰ فروردين ۹۰), mojir-66 (پنجشنبه ۱۹ آبان ۹۰), pourabdollah (پنجشنبه ۱۹ آبان ۹۰), tafreshi (جمعه ۲۰ آبان ۹۰), حاج محمد مهربون (جمعه ۱۵ بهمن ۸۹)
قدیمی پنجشنبه ۱۹ آبان ۹۰, ۰۹:۳۵   #3
OldModir3
مدیر ارشد سابق

آواتار OldModir3

تشکر از ديگران: 21,353
تشکر از ایشان: 52,913 بار در 13,881 نوشته
OldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond repute

شعر جالبی بود. به یاد ایام گذشته ...

OldModir3 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
تشکرکنندگان این نوشته: 4 نفر
hamidfh (پنجشنبه ۱۹ آبان ۹۰), hamidreza1355 (پنجشنبه ۱۹ آبان ۹۰), mojir-66 (پنجشنبه ۱۹ آبان ۹۰), tafreshi (جمعه ۲۰ آبان ۹۰)
پاسخ

كاربران در حال دیدن موضوع: 1 (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید نوشته‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهای HTML غیر فعال است

مراجعه سریع

ساعت: ۰۱:۲۴

قدرت این انجمن در استفاده از برنامه vBulletin 3.8.5 می باشد.
حقوق این برنامه برای .Jelsoft Enterprises Ltd محفوظ است.