بازدیدکننده گرامی، ورود شما را به "انجمن تجارت الکترونیکی ایران-ایگولد" خیر مقدم عرض می نماییم. در حال حاضر شما به عنوان ميهمان از انجمن بازديد می كنيد و امكان استفاده از تمام قابليتهای آن را نداريد. با ثبت نام رايگان، می‌توانيد از قابليتهای بيشتری بهره‌مند شوید. برای عضویت در انجمن اینجا را کلیک کنید.    
انجمن تجارت الکترونیکی ایران-ایگولد AMarkets
جدیدترین نوشته ها

بازگشت   انجمن تجارت الکترونیکی ایران-ایگولد > بازارهای مالی > نظرات و تحلیلهای شما

نظرات و تحلیلهای شما بیان نظرات و تحلیلهای شما درباره ارزهای مختلف

پاسخ

ابزارهای موضوع
قدیمی جمعه ۳ دي ۸۹, ۱۹:۰۰   #1
GKH
کاربر ارشد

آواتار GKH

محل سكونت: شیراز
تشکر از ديگران: 1,007
تشکر از ایشان: 4,176 بار در 973 نوشته
GKH has a reputation beyond reputeGKH has a reputation beyond reputeGKH has a reputation beyond reputeGKH has a reputation beyond reputeGKH has a reputation beyond reputeGKH has a reputation beyond reputeGKH has a reputation beyond reputeGKH has a reputation beyond reputeGKH has a reputation beyond reputeGKH has a reputation beyond reputeGKH has a reputation beyond repute
ارسال پیام از طریق Yahoo به GKH
پیش فرض کسی میتونه به این سوال جواب بده ؟؟

دوستان سلام :
یه سوال دارم که جوابتون برام خیلی مهمه .

میخواستم بدونم با توجه به راه اندازی قضیه یارانه ها اوضاع خراب و ناجور اقتصاد مملکت ایا ما در اینده نزدیک حدود 6 ماه بعد ایا شاهد افزایش نرخ دلار در بازار ایران خواهیم بود ؟

من دنبال یه تحلیل درست و حسابی هستم . من فکر کنم با توجه به پیش بینی رشد 30%-50% تورم ارزش ریال ایران افت میکنه و اون وقت خود به خود ارزش دلار بیشتر میشه .
حالا یه مسئله میمونه که ایا باز هم دولت مانند ماه قبل میتونه با تزریق دلار به بازار ارزش دلار رو تو بازار ایران تثبیت کنه و از افزایش قیمت دلار جلوگیری کنه ؟

با تشکر ...

وقتی به سیگنالی شک داریم ، مگه مجبوریم خودمونو کال کنیم ؟!!!
((نیما آزادی))
GKH آفلاين است   پاسخ با نقل قول
تشکرکنندگان این نوشته: 6 نفر
AminX (يکشنبه ۵ دي ۸۹), citizen (جمعه ۳ دي ۸۹), Farhad_O2 (يکشنبه ۵ دي ۸۹), hamidrezamf (شنبه ۴ دي ۸۹), iranbox (جمعه ۲۹ ارديبهشت ۹۱), kalak888 (پنجشنبه ۸ ارديبهشت ۹۰)
قدیمی يکشنبه ۵ دي ۸۹, ۱۲:۰۶   #2
amir-gh
کاربر ارشد

آواتار amir-gh

تشکر از ديگران: 1,555
تشکر از ایشان: 4,043 بار در 629 نوشته
amir-gh is a jewel in the roughamir-gh is a jewel in the roughamir-gh is a jewel in the roughamir-gh is a jewel in the roughamir-gh is a jewel in the roughamir-gh is a jewel in the roughamir-gh is a jewel in the roughamir-gh is a jewel in the roughamir-gh is a jewel in the roughamir-gh is a jewel in the roughamir-gh is a jewel in the rough

نقل قول:
نوشته اصلی بوسیله GKH نمایش نوشته ها
دوستان سلام :
یه سوال دارم که جوابتون برام خیلی مهمه .

میخواستم بدونم با توجه به راه اندازی قضیه یارانه ها اوضاع خراب و ناجور اقتصاد مملکت ایا ما در اینده نزدیک حدود 6 ماه بعد ایا شاهد افزایش نرخ دلار در بازار ایران خواهیم بود ؟

من دنبال یه تحلیل درست و حسابی هستم . من فکر کنم با توجه به پیش بینی رشد 30%-50% تورم ارزش ریال ایران افت میکنه و اون وقت خود به خود ارزش دلار بیشتر میشه .
حالا یه مسئله میمونه که ایا باز هم دولت مانند ماه قبل میتونه با تزریق دلار به بازار ارزش دلار رو تو بازار ایران تثبیت کنه و از افزایش قیمت دلار جلوگیری کنه ؟

با تشکر ...
سلام
دوست عزیز با توجه به افزایش تورمی که گفتید باید بی خیال دلار بشیم و کلاهمون سفت بچسبیم که....

ویرایش توسط OldModir3 : يکشنبه ۵ دي ۸۹ در ساعت ۱۲:۲۷ دلیل: http://forum.iran-egold.com/showthread.php?t=1
amir-gh آفلاين است   پاسخ با نقل قول
تشکرکنندگان این نوشته: یک نفر
iranbox (جمعه ۲۹ ارديبهشت ۹۱)
قدیمی يکشنبه ۵ دي ۸۹, ۱۳:۱۹   #3
GKH
کاربر ارشد

آواتار GKH

GKH has a reputation beyond reputeGKH has a reputation beyond reputeGKH has a reputation beyond reputeGKH has a reputation beyond reputeGKH has a reputation beyond reputeGKH has a reputation beyond reputeGKH has a reputation beyond reputeGKH has a reputation beyond reputeGKH has a reputation beyond reputeGKH has a reputation beyond reputeGKH has a reputation beyond repute

نقل قول:
نوشته اصلی بوسیله amir-gh نمایش نوشته ها
سلام
دوست عزیز با توجه به افزایش تورمی که گفتید باید بی خیال دلار بشیم و کلاهمون سفت بچسبیم که....
یعنی چی اخه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من دنبال جواب درست و حسابیم .

سوال من چیز دیگه ای هستش و من برا خودم برنامه دارم .
من دارم کارهام رو میکنم که برم انگلیس و حدود 5-6 ماه دیگه عازم هستم .

میخوام تو این مدت از پولی که برا رفتن کنار گذاشتم ارزشش کم نشه .
من الان میتونم مثلا 10 هزار پوند بخرم ولی اگه قیمت پوند یا دلار 2 برابر بشه فقط 5 هزار پوند میتونم بخرم و برا رفتن به مشکل میخورم .

((نیما آزادی))
قدیمی يکشنبه ۵ دي ۸۹, ۱۳:۳۶   #4
forexsrd
کاربر عادی

آواتار forexsrd

تشکر از ديگران: 230
تشکر از ایشان: 22 بار در 7 نوشته
forexsrd is on a distinguished road

نقل قول:
یعنی چی اخه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من الان میتونم مثلا 10 هزار پوند بخرم ولی اگه قیمت پوند یا دلار 2 برابر بشه فقط 5 هزار پوند میتونم بخرم و برا رفتن به مشکل میخورم .
البته این یک جواب کارشناسی نیست بلکه یک نتیجه سیاسی روانشناسی است:
تا روزی که شما تشریف می برید نرخ ارز بشدت کنترل میشه و بعیده که تغییر زیادی کنه
forexsrd آفلاين است   پاسخ با نقل قول
تشکرکنندگان این نوشته: 3 نفر
GKH (يکشنبه ۵ دي ۸۹), iranbox (جمعه ۲۹ ارديبهشت ۹۱), kalak888 (پنجشنبه ۸ ارديبهشت ۹۰)
قدیمی يکشنبه ۵ دي ۸۹, ۱۳:۳۹   #5
صالحي
کاربر عادی

آواتار صالحي

تشکر از ديگران: 159
تشکر از ایشان: 233 بار در 45 نوشته
صالحي is just really niceصالحي is just really niceصالحي is just really niceصالحي is just really niceصالحي is just really nice

نقل قول:
یعنی چی اخه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام دوست عزيز
من زياد از بازار ارز در ايران خبر ندارم شما مي توانيد در اين مورد با اقاي قاري مشورت كنيد ولي چيزي كه مسلم است اين است كه دلار از قيمت فعلي پايين تر نمي ايد دولت خيلي هنر كند مي تواند قيمت را در همين حد نگه دارد و نگذارد از اين گرانتر شود شما اگر قصد خريد داريد فورا اقدام نماييد چون اين ارز اگر گرانتر نشود مسلما ارزانتر هم نخواهد شد
البته اين نظر شخصي من است كه البته معقول مي نمايد
تشکرکنندگان این نوشته: 4 نفر
GKH (يکشنبه ۵ دي ۸۹), iranbox (جمعه ۲۹ ارديبهشت ۹۱), kalak888 (پنجشنبه ۸ ارديبهشت ۹۰), marjantrader (يکشنبه ۵ دي ۸۹)
قدیمی يکشنبه ۵ دي ۸۹, ۱۹:۲۵   #6
vida
کاربر ارشد

آواتار vida

محل سكونت: ایران ایگولد
تشکر از ديگران: 644
تشکر از ایشان: 4,099 بار در 783 نوشته
vida has a brilliant futurevida has a brilliant futurevida has a brilliant futurevida has a brilliant futurevida has a brilliant futurevida has a brilliant futurevida has a brilliant futurevida has a brilliant futurevida has a brilliant futurevida has a brilliant futurevida has a brilliant future

در برنامه پنج ساله که باید از همین امسال اجرای ان را شاهد باشیم به دولت اجازه ازادسازی نرخ ارز داده نشده و لی اجازه مدیریت ان و تعدیل نرخ ارز داده شده یعنی قطعا در چند سال اینده شاهد افزایش نرخ ارز خواهیم بود و همین اان هم اگر دلار ازاد شود براحتی تا 1700 میتواند بالا بکشد. اما با توجه به حذف یارانه ها بعید بنظر میرسد که افزایش بارز درنرخ ارز را دست کم در سال اینده شاهد باشیم. چونکه افزایش نرخ ارز هم تورمزا خواهد بود و اقتصاد شکننده ایران تحمل تورم دیگری را نخواهد داشت. اما تورم قطعا خواهیم داشت پس اگر میتوانید سرمایه گذاری کوتاه مدت و مناسبی داشته باشید توصیه میکنم انجام دهید چونکه ارزش پولتان با وجود ثبات نسبی نرخ ارز پایین خواهد اومد. یعنی بنظر من ریال در سال اینده نه تنها ضعیف نخواهد شد که شاید بزور تزریق دلارهای نفتی قویتر هم بشود. اگر بتوانید سود منطقی از بازار بگیرید و ارزش ریالی پولتان را بیشتر کنید میتوانید پوند بیشتری خریداری کنید.
البته الان بانکهای ایرانی هم سود قابل قبولی برای سپرده های ارزی میدهند اما در هر صورت نرخ این سود ازتورم خیلی کمتر خواهد بود.
ghafari3 (يکشنبه ۵ دي ۸۹), GKH (يکشنبه ۵ دي ۸۹), iranbox (جمعه ۲۹ ارديبهشت ۹۱), kalak888 (پنجشنبه ۸ ارديبهشت ۹۰)
قدیمی يکشنبه ۵ دي ۸۹, ۲۱:۵۳   #7
GKH
کاربر ارشد

آواتار GKH

نقل قول:
نوشته اصلی بوسیله vida نمایش نوشته ها
در برنامه پنج ساله که باید از همین امسال اجرای ان را شاهد باشیم به دولت اجازه ازادسازی نرخ ارز داده نشده و لی اجازه مدیریت ان و تعدیل نرخ ارز داده شده یعنی قطعا در چند سال اینده شاهد افزایش نرخ ارز خواهیم بود و همین اان هم اگر دلار ازاد شود براحتی تا 1700 میتواند بالا بکشد. اما با توجه به حذف یارانه ها بعید بنظر میرسد که افزایش بارز درنرخ ارز را دست کم در سال اینده شاهد باشیم. چونکه افزایش نرخ ارز هم تورمزا خواهد بود و اقتصاد شکننده ایران تحمل تورم دیگری را نخواهد داشت. اما تورم قطعا خواهیم داشت پس اگر میتوانید سرمایه گذاری کوتاه مدت و مناسبی داشته باشید توصیه میکنم انجام دهید چونکه ارزش پولتان با وجود ثبات نسبی نرخ ارز پایین خواهد اومد. یعنی بنظر من ریال در سال اینده نه تنها ضعیف نخواهد شد که شاید بزور تزریق دلارهای نفتی قویتر هم بشود. اگر بتوانید سود منطقی از بازار بگیرید و ارزش ریالی پولتان را بیشتر کنید میتوانید پوند بیشتری خریداری کنید.
البته الان بانکهای ایرانی هم سود قابل قبولی برای سپرده های ارزی میدهند اما در هر صورت نرخ این سود ازتورم خیلی کمتر خواهد بود.
دوست عزیز راهنمایی کاملی کردید ولی حقیقتش من اخرش نفهمیدم الان ارز بخرم یا نه ؟

((نیما آزادی))
قدیمی يکشنبه ۵ دي ۸۹, ۲۲:۰۰   #8
OldModir3
مدیر ارشد سابق

آواتار OldModir3

تشکر از ديگران: 21,353
تشکر از ایشان: 52,916 بار در 13,881 نوشته
OldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond reputeOldModir3 has a reputation beyond repute

نقل قول:
یعنی چی اخه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نظر شخصی من اینطوریه. هرکس بتونه سرمایش را دلاری نگه داره ضرر نمیکنه. به احتمال خیلی زیاد قیمت دلار از اینی که هست کمتر نمیشه و همانطوری که صحبتش بود احتمالاً در سال های آینده به 1700 خواهد رسید (شاید به تدریج ...)

.

OldModir3 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
تشکرکنندگان این نوشته: 5 نفر
alisoli (دوشنبه ۶ دي ۸۹), GKH (دوشنبه ۶ دي ۸۹), hamidreza1355 (دوشنبه ۶ دي ۸۹), iranbox (جمعه ۲۹ ارديبهشت ۹۱), kalak888 (پنجشنبه ۸ ارديبهشت ۹۰)
قدیمی دوشنبه ۶ دي ۸۹, ۰۱:۲۱   #9
imifx
کاربر ارشد

آواتار imifx

تشکر از ديگران: 112
تشکر از ایشان: 5,053 بار در 469 نوشته
imifx is on a distinguished roadimifx is on a distinguished roadimifx is on a distinguished roadimifx is on a distinguished roadimifx is on a distinguished roadimifx is on a distinguished roadimifx is on a distinguished roadimifx is on a distinguished roadimifx is on a distinguished roadimifx is on a distinguished roadimifx is on a distinguished road
ارسال پیام از طریق ™Skype به imifx
پیش فرض وضعیت دلار

دوستان آنقدر خوب پاسخگوی جواب سئوال مطرح شده شما بودند که دیگر لازم به توضیح بیشتر نمی باشد اما شاید این نوشته خود مبنای برای بحث دیگر باشد
در خصوص نحوه روند دلار در کشورها که مبنای آن بازگشتی به وضعیت اقتصادی هر کشوری دارد در خصوص کشورهای هماند ایران ، عربستان و چند کشور دیگر و همچنین کانادا که سومین کشور تولید کننده نفت در جهان می باشد وضع بدان منوال نمی باشد و اگر بخاطر داشته باشید سالها پیش بیشتر اقتصاد دانهای دنیا در خصوص وضعیت اقتصادی در ایران چندان دیدگاه خوبی نداشتند و بیشتر براین تصور بودند که بزودی ایران از نظر اقتصادی شدیدا لطمه پذیر خواهد بود و دیدید که آنطور نشد و اگر مشاهده می کنید با این که ارز ایران در جهان چندان از جایگاه خوبی برخوردار نیست شاید به ظاهر نشانه ای از وضعیت وخیم اقتصادی ایران را داشته باشد اما برخلاف دوست عزیزمان که فرمودند باید دلار در حال حاضر به 1700 تومان نیز برسد ( که بر اساس سیاست داخلی شاید 2000 تومان ) برخلاف این تصور را داشته و حتی به شما می توانم بگویم اگر امروز مدیران ما بخواهند می توانند دلار را حتی به میزان 1000 ریال بله منظورم 100 توان نیز برسانند شاید تعجب کنید و بگوید گفته ای بسیار غیر کارشناسانه ایست .اما کشورهای که دارای پشتوانه انرژی می باشند همانند ایران می توانند براحتی با خیلی مسائل در دنیا از نظر اقتصادی مقابله داشته باشند حال سئوال اینطور مطرح می شود پس چرا دولت اینکار را نمی کند ؟ خوب بخاطر خیلی مسائل که از این تاپیک خارج می باشد فعلا سعی در نگه داشتن دلار در این میزان مبادله را دارند و اگر مشاهده می کنید رئیس جمهور با قدرت سخن از اقتصاد شکوفا می کند و اکثرا برخلاف این تصور را دارند درک صحیح مشاوران ایشان از قدرت انرژی که در ایران به وفور یافت می شود است و می دانند هر لحظه می توانند موجب تغییرات اساسی در جهان باشند و اکثر کشورهای دنیا نه با این دولت بلکه با هر دولتی که در ایران باشد به لحاظ وجود انرژی ذخیره ای مخالف خواهند بود و سعی در صدمه زدن به ریشه اقتصادی که همان انرژی می باشند هستند و ایران با پیدا کردن منبع جدید گازی باز و بار دیگر توانست با قدرت بیشتر در جهان صحبت کند و در مقابل خیلی مسائل در دنیا ایستاده است لذا شما برای روند دلار از نظر صعود کردن و نزول کردن نمی توانید بر اساس وضعیت اقتصادی و مبادلات بین المللی تحلیلی داشته باشید بلکه باید مسائل سیاسی را در داخل دنبال کنید و فعلا سیاست بر نگه داشتن تبادل دلار در این میزان می باشد مگر بهانه تولید انرژی هسته ای باعث حمله به پالایشکاه های نفت و گاز ما را ایجاد کند که در آن زمان می توان گفت دیگر نمی توان امیدی به کنترل قیمتی دولت برای دلار براساس آنچه دولت خواهان آن است باشیم و می توان تحلیل اقتصاد مریض را که به عنوان یک خط و تحلیل صحیح اقتصاد کلان در کشورها می باشد را دنبال نماید
imifx آفلاين است   پاسخ با نقل قول
تشکرکنندگان این نوشته: 4 نفر
alisoli (دوشنبه ۶ دي ۸۹), GKH (دوشنبه ۶ دي ۸۹), iranbox (جمعه ۲۹ ارديبهشت ۹۱), kalak888 (پنجشنبه ۸ ارديبهشت ۹۰)
قدیمی دوشنبه ۶ دي ۸۹, ۰۷:۳۴   #10
vida
کاربر ارشد

آواتار vida

محل سكونت: ایران ایگولد
تشکر از ديگران: 644
تشکر از ایشان: 4,099 بار در 783 نوشته
vida has a brilliant futurevida has a brilliant futurevida has a brilliant futurevida has a brilliant futurevida has a brilliant futurevida has a brilliant futurevida has a brilliant futurevida has a brilliant futurevida has a brilliant futurevida has a brilliant futurevida has a brilliant future

نقل قول:
دوست عزیز راهنمایی کاملی کردید ولی حقیقتش من اخرش نفهمیدم الان ارز بخرم یا نه ؟
ببینید اگه هدفتون حفظ ارزش ریالی پولتونه در کوتاه مدت یعنی مثلا تا شش ماه اینده با خرید ارز سود نمیکنید چونکه یقینا ارزش پوند ولو بصورت غیرواقعی پایین نگه داشته میشه هرچند که تورم زیاد میشه. اما اگه میتونید سرمایه گذاری کوتاه مدتی بکنید و ارزش ریالی پولتونو بالا ببرید سود میبرید چونکه شش ماه دیگه ریال بیشتری برای خرید پوند دارید و ارزش پوند هم نسبت به ریال ثابت مونده و شاید پایینتر هم اومده باشه.
*Shadi (دوشنبه ۶ دي ۸۹), iranbox (جمعه ۲۹ ارديبهشت ۹۱), kalak888 (پنجشنبه ۸ ارديبهشت ۹۰)
پاسخ

كاربران در حال دیدن موضوع: 1 (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید نوشته‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهای HTML غیر فعال است

مراجعه سریع

ساعت: ۲۱:۵۶

قدرت این انجمن در استفاده از برنامه vBulletin 3.8.5 می باشد.
حقوق این برنامه برای .Jelsoft Enterprises Ltd محفوظ است.