بازدیدکننده گرامی، ورود شما را به "انجمن تجارت الکترونیکی ایران-ایگولد" خیر مقدم عرض می نماییم. در حال حاضر شما به عنوان ميهمان از انجمن بازديد می كنيد و امكان استفاده از تمام قابليتهای آن را نداريد. با ثبت نام رايگان، می‌توانيد از قابليتهای بيشتری بهره‌مند شوید. برای عضویت در انجمن اینجا را کلیک کنید.    
انجمن تجارت الکترونیکی ایران-ایگولد AMarkets
جدیدترین نوشته ها

بازگشت   انجمن تجارت الکترونیکی ایران-ایگولد > بازارهای مالی > نظریه ابوناچی (Abonacci Theory)

گفتگو قفل شد

ابزارهای موضوع
قدیمی پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰, ۰۰:۳۰   #21
meisamka
کاربر عادی

آواتار meisamka

تشکر از ديگران: 153
تشکر از ایشان: 242 بار در 45 نوشته
meisamka is on a distinguished roadmeisamka is on a distinguished roadmeisamka is on a distinguished roadmeisamka is on a distinguished roadmeisamka is on a distinguished road

نقل قول:
نوشته اصلی بوسیله ALBERTINI نمایش نوشته ها
یک سوال منطقی میکنم و جواب منطقی میخواهم اگر دارید.

تا انجا که یادم می اید در دوران تحصیل ما بما یاد داده اند که برای رد کردن فرضییه ایی یک مثال

نقض کافیست .حال ایا واقعا شما مثال نقض پیدا نکردید در سیستمشان ؟ اگر خیر که هیچ صحبتی با هم نداریم چون مشکل جای دیگریست ولی اگر بله چرا سوال نمیکنید این اطمینان دهی شما به تریدرها از کجا می اید و با کدام منطق ؟

وقتی خودشان اعتراف دارند که روششان فیل شدن هم دارد پس چرا ادعای قطعیت می کنند

و میگویند حتما و حتما و حتما به فلان هدف خواهد رسید ؟

ایا اصلا پیش بینی پذیر بودن مارکت قابل اثبات ریاضی هست ؟ ایا سیستمی که 10 سال گذشته و نه تنها 2 سال 80 درصد موفق بوده باشد ایا میتوانید تضمین کنید در 10 سال دیگر
حتما 60 درصد موفق خواهد بود ؟ چه برسد به سیستمی که ادعای قطعیت میکند انهم با موارد
شکست قطعی که اصلا جای بحثی باقی نمیگذارد.
از نظر بنده نه سیستم ایشان و نه هیچ سیستم دیگری نتوانسته با قطعیت حرف بزند . و این سیستم هم ساخته شده بشر هست و حتما میتواند اشتباه هم داشته باشد و خود ایشان هم بارها گفته اند که برنامه در حال تکامل هست و همیشه نقاط نقصش را بر طرف میکنم . و اما تریدرها همه خود دارای عقل هستند و خود تصمیم میگیرند اطمینان من به درد آنها نخواهد خورد . اما مسئله اینجاست که انتظار من از یک روز کاری مارکت و تنها یک ارز ، 50 پیپ هست و این سیستم بیشتر از آن را به من میدهد . پس چرا سعی بر خورده گیری جزئی داشته باشم ؟؟

یک سوال از خودتان :

سازنده هر چه اعداد قبل از حرکت مارکت گفته به هدف خورده اند ! آیا این قطعیت برای ایشان به حساب نمی آید ؟ پس من و شما هم باید صبر کنیم ببینیم چطور ایشون به این قطعیت که صحبیت میکنند رسیده اند !

و یک سوال دیگر : واقعا انتظار شما از سیستم و یا هر چیزه دیگه مربوط به این کار چیه ؟؟ و یا برای مثال اگر کسی به شما 10 کیلو میوه بفروشد و تنها نیم کیلو از آن فاسد باشد !! به کی و کجا شکایت میکنید ؟؟
meisamka آفلاين است  
تشکرکنندگان این نوشته: 5 نفر
amiraliforex (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), farhad fx (سه شنبه ۱۴ آذر ۹۱), FXRamin (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), M-nikan (جمعه ۲۶ اسفند ۹۰), water (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰)
قدیمی پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰, ۰۰:۴۰   #22
price
کاربر عادی

آواتار price

تشکر از ديگران: 542
تشکر از ایشان: 125 بار در 59 نوشته
price is on a distinguished roadprice is on a distinguished roadprice is on a distinguished road

سلام
به نظر من الان چون اینجا حرف شده هست من فکر کنم تا به امروز هیچ سیستمی به پای نحوه معاملات استاد

بزرگی همچون GANN دنیا به خودش ندیده یک نمونه کوچیکش از 470 معامله 35 اسل خورده این یعنی سیستم 100%

البته ما نباید بیمعرفت باشیم سیستم جناب ابوناچی عزیز میتونم بگم تو رده بالایی هست ایشون سر نخ به ما داده ما باید بریم دنبالش همش نباید که هلو برو تو گلو باشه همین
که سیستم ایشون اندیکاتوری توش نیست خودش کم نیست

ادم نباید گربه کوره باشه

price آفلاين است  
تشکرکنندگان این نوشته: 2 نفر
farhad fx (سه شنبه ۱۴ آذر ۹۱), water (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰)
قدیمی پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰, ۰۰:۴۵   #23
ALBERTINI
کاربر ارشد

آواتار ALBERTINI

تشکر از ديگران: 1,261
تشکر از ایشان: 13,430 بار در 1,917 نوشته
ALBERTINI has a reputation beyond reputeALBERTINI has a reputation beyond reputeALBERTINI has a reputation beyond reputeALBERTINI has a reputation beyond reputeALBERTINI has a reputation beyond reputeALBERTINI has a reputation beyond reputeALBERTINI has a reputation beyond reputeALBERTINI has a reputation beyond reputeALBERTINI has a reputation beyond reputeALBERTINI has a reputation beyond reputeALBERTINI has a reputation beyond repute

نقل قول:
نوشته اصلی بوسیله meisamka نمایش نوشته ها
از نظر بنده نه سیستم ایشان و نه هیچ سیستم دیگری نتوانسته با قطعیت حرف بزند . و این سیستم هم ساخته شده بشر هست و حتما میتواند اشتباه هم داشته باشد و خود ایشان هم بارها گفته اند که برنامه در حال تکامل هست و همیشه نقاط نقصش را بر طرف میکنم . و اما تریدرها همه خود دارای عقل هستند و خود تصمیم میگیرند اطمینان من به درد آنها نخواهد خورد . اما مسئله اینجاست که انتظار من از یک روز کاری مارکت و تنها یک ارز ، 50 پیپ هست و این سیستم بیشتر از آن را به من میدهد . پس چرا سعی بر خورده گیری جزئی داشته باشم ؟؟

یک سوال از خودتان :

سازنده هر چه اعداد قبل از حرکت مارکت گفته به هدف خورده اند ! آیا این قطعیت برای ایشان به حساب نمی آید ؟ پس من و شما هم باید صبر کنیم ببینیم چطور ایشون به این قطعیت که صحبیت میکنند رسیده اند !

و یک سوال دیگر : واقعا انتظار شما از سیستم و یا هر چیزه دیگه مربوط به این کار چیه ؟؟ و یا برای مثال اگر کسی به شما 10 کیلو میوه بفروشد و تنها نیم کیلو از آن فاسد باشد !! به کی و کجا شکایت میکنید ؟؟
خوب شما این حرف را که سیستم میتواند اشتباه داشته باشد با ادعاهای قطعی چطور یکجا جمع کرده اید ؟

در مورد دوم هم قبلا خودم گفتم اگر ایشان صرفا ادعای یک سیستم سوداور با موفقیت متعارف را داشته اند هرگز وارد بحث با ایشان نمیشدم ولی وقتی ایشان در هر پستشان سعی بر اصرار
بر ادعاهای غلو امیز خود دارند من هم بر رویه خودم مصر خواهم بود.

در مورد سوداوری 50 پیپی از بازار من حاضرم حتی اگر شما این را هم در عمل نشان دهید از این تاپیک برای همیشه خارج شوم .قبول ؟

تا انجا که من دیده ام اگر سیستم ایشان و ترازها و تکنیکهای ان را یکجا جمع کنید فکر کنم هر

10 پیپ یا کمتر یک تراز داریم اگر برنامه با هیچ کدام از این ترازها مچ نشود معجزه خواهد بود.
ALBERTINI آفلاين است  
تشکرکنندگان این نوشته: 7 نفر
farhad fx (سه شنبه ۱۴ آذر ۹۱), FXRamin (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), mjklmj (جمعه ۲۶ اسفند ۹۰), price (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), sobhan_ab (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), پیـام (سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۹۱), water (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰)
قدیمی پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰, ۰۰:۴۶   #24
meisamka
کاربر عادی

آواتار meisamka

meisamka is on a distinguished roadmeisamka is on a distinguished roadmeisamka is on a distinguished roadmeisamka is on a distinguished roadmeisamka is on a distinguished road

نقل قول:
نوشته اصلی بوسیله price نمایش نوشته ها
سلام
به نظر من الان چون اینجا حرف شده هست من فکر کنم تا به امروز هیچ سیستمی به پای نحوه معاملات استاد

بزرگی همچون GANN دنیا به خودش ندیده یک نمونه کوچیکش از 470 معامله 35 اسل خورده این یعنی

سیستم 100%

البته ما نباید بیمعرفت باشیم سیستم جناب ابوناچی عزیز میتونم بگم تو رده بالایی هست ایشون سر نخ به

ما داده ما باید بریم دنبالش همش نباید که هلو برو تو گلو باشه همین که سیستم ایشون

اندیکاتوری توش نیست خودش کم نیست
حرف شما درست ، اما تفاوت اصلی اینجاست که اولا ایشون خارجکی بودن و مال دنیای فرنگ و از اون لحاظ ایده ایشون مقبول واقع شد . اگه یکی از خارج همین سیستم ابوناچی رو به ما معذفی میکرد فکر میکنید برخورد ما چه شکلی بود ؟
فرق بعدی هم اینکه آقای گن نحوه استفاده از سیستمش رو آموزش نداد و خیلی ها تو کفش موندن ولی جناب آبوناچی ایرانی دارن آموزش میدن . جالب اینجاست که خیلیها هم ازش مدرک اثبات خواستن !!
meisamka آفلاين است  
تشکرکنندگان این نوشته: 2 نفر
farhad fx (سه شنبه ۱۴ آذر ۹۱), M-nikan (جمعه ۲۶ اسفند ۹۰)
قدیمی پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰, ۰۰:۵۵   #25
ALBERTINI
کاربر ارشد

آواتار ALBERTINI

ALBERTINI has a reputation beyond reputeALBERTINI has a reputation beyond reputeALBERTINI has a reputation beyond reputeALBERTINI has a reputation beyond reputeALBERTINI has a reputation beyond reputeALBERTINI has a reputation beyond reputeALBERTINI has a reputation beyond reputeALBERTINI has a reputation beyond reputeALBERTINI has a reputation beyond reputeALBERTINI has a reputation beyond reputeALBERTINI has a reputation beyond repute

نقل قول:
نوشته اصلی بوسیله price نمایش نوشته ها
سلام

بزرگی همچون GANN دنیا به خودش ندیده یک نمونه کوچیکش از 470 معامله 35 اسل خورده این یعنی سیستم 100%

البته ما نباید بیمعرفت باشیم سیستم جناب ابوناچی عزیز میتونم بگم تو رده بالایی هست ایشون سر نخ به ما داده ما باید بریم دنبالش همش نباید که هلو برو تو گلو باشه همین که سیستم ایشون
ما داده ما باید بریم دنبالش همش نباید که هلو برو تو گلو باشه همین که سیستم ایشون اندیکاتوری توش نیست خودش کم نیست

ادم نباید گربه کوره باشه
35 استاپ در 470 معامله میشه 100 درصد ؟ ریاضیات جدیده ؟

تازه از کجا میدانید نسبت استاپ به تارگت گن در معاملات چقدر بوده ؟ میخواهید شانسی ترید کنم با درصد موفقیت 90 درصد در پوزیشنها ؟

در ضمن نمیدونم کی بهشون گفته اندیکاتور اونیه که پریود داشته باشه و کندل بشماره .اتفاقا

برنامه ایشون خودش بر پایه اندیکاتور هستش .مگر نشنیدید که میگویند .pivot indicators

.مگر انها کندل میشمارند که اندیکاتور نامگذاری شده اند ؟

ALBERTINI آفلاين است  
تشکرکنندگان این نوشته: 10 نفر
farhad fx (سه شنبه ۱۴ آذر ۹۱), FXRamin (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), hamid maleki (جمعه ۲۶ اسفند ۹۰), lucifer_quest (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), mjklmj (جمعه ۲۶ اسفند ۹۰), Persia_R (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), pooyann (چهارشنبه ۱۶ فروردين ۹۱), ramin7500 (سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۹۱), پیـام (سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۹۱), water (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰)
قدیمی پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰, ۰۰:۵۶   #26
meisamka
کاربر عادی

آواتار meisamka

نقل قول:
نوشته اصلی بوسیله ALBERTINI نمایش نوشته ها
خوب شما این حرف را که سیستم میتواند اشتباه داشته باشد با ادعاهای قطعی چطور یکجا جمع کرده اید ؟

در مورد دوم هم قبلا خودم گفتم اگر ایشان صرفا ادعای یک سیستم سوداور با موفقیت متعارف را داشته اند هرگز وارد بحث با ایشان نمیشدم ولی وقتی ایشان در هر پستشان سعی بر اصرار
بر ادعاهای غلو امیز خود دارند من هم بر رویه خودم مصر خواهم بود.

در مورد سوداوری 50 پیپی از بازار من حاضرم حتی اگر شما این را هم در عمل نشان دهید از این تاپیک برای همیشه خارج شوم .قبول ؟

تا انجا که من دیده ام اگر سیستم ایشان و ترازها و تکنیکهای ان را یکجا جمع کنید فکر کنم هر

10 پیپ یا کمتر یک تراز داریم اگر برنامه با هیچ کدام از این ترازها مچ نشود معجزه خواهد بود.
نمیدونم شما چرا دوباره پرسی میکنید و حرفهای گذشته رو به نوع دیگه مطرح میکنید . ولی برای اینکه بحث رو کوتاه کنیم شرط رو قبول میکنم ، ولی نه برای اینکه تاپیک رو ترک کنید سوءتفاهم نشه .
معامله تنها روی یورو
روزانه 50 پیپ
مدت و تعداد رو شما تعیین کن .

اما بعد از عید . چون واقعا نمیرسم
meisamka آفلاين است  
تشکرکنندگان این نوشته: 8 نفر
ALBERTINI (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), amiraliforex (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), farhad fx (سه شنبه ۱۴ آذر ۹۱), FXRamin (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), hamidhad (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), lucifer_quest (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), mamed (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), mjklmj (جمعه ۲۶ اسفند ۹۰)
قدیمی پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰, ۰۴:۲۱   #27
4xtrader
کاربر ارشد

آواتار 4xtrader

تشکر از ديگران: 16
تشکر از ایشان: 25,194 بار در 687 نوشته
4xtrader has a reputation beyond repute4xtrader has a reputation beyond repute4xtrader has a reputation beyond repute4xtrader has a reputation beyond repute4xtrader has a reputation beyond repute4xtrader has a reputation beyond repute4xtrader has a reputation beyond repute4xtrader has a reputation beyond repute4xtrader has a reputation beyond repute4xtrader has a reputation beyond repute4xtrader has a reputation beyond repute
پیش فرض زمین گرد نیست !

بله ! زمین گرد نیست ! این همان نظریه معروف تمدن های باستان و قبل از گالیله در مورد زمین نیست ، بلکه نظر اعضای انجمنی در لندن هست که در قرن بیست و یکم همچنان اعتقاد دارند زمین صاف است و برای ادعاهای خود دلایلی هم دارند! این انجمن متشکل از تعدادی شبه دانشمند در زمینه های مختلف از علوم تجربی و نظری گرفته تا الهیات است و بیشترشان فارغ التحصیل معتبرترین دانشگاه های جهان در سطوح عالی هستند و مدارک تحصیلی در خشانی دارند . آنها میگویند ما همگی حس میکنیم که روی زمینی صاف هستیم و گرد بودن زمین با تجربیات روزمره ما متفاوت است .
تاریخچه و نظریات
انجمن زمین تخت ها کار خود را در اوایل قرن نوزدهم به رهبری ساموئل برلی روباتهام – مخترع انگلیسی- شروع کرد . آنها که در اواسط قرن گذشته تعدادشان به 6 هزار نفر رسیده بود معتقدند که زمین مانند یک دیسک یا بیسکوویت دایره ای است ؛ نقطه قطب شمال مرکز این صفحه دایره ای و قطب جنوب دور تا دور این صفحه بصورت دیواری بلند و یخین کشیده شده است. این نظریه در نیمه اول قرن بیستم بشدت از سوی زمین تخت ها تبلیغ شد ولی با گذشت زمان و پیشرفت های سریع علمی شرایط به ضرر آنها تغییر کرد. اوج بدبیاری آنها سال 1956 زمانیکه اولین عکسهای فضایی از زمین منتشر شد و 13 سال پس از آن فرود اولین انسان بر روی کره ماه بود. البته زمین تخت ها درباره سفر انسان به ماه با عده ی دیگری در سراسر جهان همراه شدند که می گفتند این قضیه فقط یک دروغ ساختگی است و فیلم فرود آرمسترانگ روی ماه هم در هالیوود و بر مبنای داستانی از آرتور سی کلارک فیلم بردار ی شده است.
در بیانیه ای که چارلز جانسون –رئیس وقت انجمن- در سال 1971 منتشر کرد ، آمده بود: « ... جهان تخت است ... ما معتقدیم کسانیکه امروز به عنوان عالم و دانشمند شناخته میشوند، در واقع فریبکارانی هستند که عوام را گول میزنند ... » البته تکنولوژی و همه چیزهای خوبی که برای ما آورده هیچ ربطی به علم ندارد ، اکثر مخترعین ضد علم بودند . مثلا برادران رایت گفته اند: « نظریات علمی، ما را سال ها عقب نگه داشته است . زمانیکه ما تمام علم را به دور انداختیم و از تجربه ها شروع کردیم ، آنگاه هواپیما را اختراع کردیم » یا مثلا داوینچی را در نظر بگیرید. مگر در زمان داوینچی نظریات علمی آنچنانی داشتیم ؟! داوینچی خودش با استفاده تجربه ها و مشاهدات روزمره (مثلا دیدن چگونگی پرواز پرنده ها و...) توانست طرح های اولیه و شگفت انگیز بسیاری از ابزار و وسایل مثل نوعی هواپیما ، هلی کوپتر، تانک جنگی(!) ، زیر دریایی، لباس غواصی، دوربین نجومی، نورافکن، کیلومتر شمار و... را بدهد . درست است که بیشتر این طرح ها در زمان حیات داوینچی عملیاتی نشد ولی مهندسان روزگار ما کاربردی بودن خیلی از آنها را تایید کرده اند . نمونه اش هم همین روبات داوینچی است که در زمان حاضر بر اساس طرح های داوینچی برای عمل های حساس جراحی ساخته شده است . به هر حال !
دوستان خود شما ببینید که چگونه افرادی به اصطلاح دانشمند در این جهانی که ماهواره به فضا فرستاده شده و هر لظحه در حال فیلم برداری و عکسبرداری هست و ایستگاه فضایی با آن همه هزینه ساخته شده و نمایشهای لحظه ای و مخابره فیلم و عکس زنده ..... حاضر نیستند تا یک واقعیت را قبول کنند که زمین گرد است !

بحث با زمین تخت ها
معمولا زمین تخت ها افراد با اعتماد به نفسی هستند و علاقه شدیدی به شرکت در مناظره ها و برنامه های زنده تلویزیونی دارند. در یک میزگرد جنجالی شخصی از یک دوست زمین تخت پرسیده بود: «اگر هواپیماها به سمت شرق یا غرب حرکت کنند، در نهایت به نقطه اول خود برمیگردند. آیا این گفته با نظریه شما تناقض ندارد؟ » شخص زمین تخت جواب داد: « البته که نه! زمین مانند یک صفحه گرامافون است و برای چنین کاری کافی است یک دور کامل(بصورت دایره) دور نقطه قطب شمال بزنید تا به جای اول خود باز گردید. » آخر واقعا شما یکچنین جوابی را بشنوید ، اصلا میتوانید به بحث ادامه دهید !!!!!!
شخص پرسشگر با سوالی دیگر ادامه داد: « اگر نقطه ای بعنوان قطب جنوب وجود ندارد پس چرا جنوبی که قطب نما نشان میدهد همیشه به یک سمت است؟ » و دوست زمین تخت ما پاسخ داد: « چون سوزن قطب نما شمال را نشان میدهد ، ناچارا سوی دیگرش عکس همان راستا را نشان خواهد داد وکسانیکه از این طریق به قطب جنوب سفر میکنند ، به نقطه ای میرسند که گمان میکنند قطب جنوب است.» یکبار هم گفتم ، آذری های عزیز یک ضرب المثلی دارند که میگویند ، میخوای خودمو بزنم به نفهمی ، بترکی!!!!!!! اینجاست که مصداق آن هویدا میشود !
در یکی از بحث های جنجالی دیگر از نماینده انجمن پرسیده شده بود: « اگر زمین گرد نیست پس چرا وقتی کشتی از ساحل دور میشود، در افق بتدریج پایین تر میرود؟ » ( شاید سوال شما هم بود ! ) و وی پاسخ داده بود: « به خاطر شکست نور . شکست نور توسط جو باعث میشود شما احساس کنید کشتی در حال فرو رفتن به پایین است . در حالیکه اگربارها این پدیده را ببینید ممکن است حتی به نظر برسد کشتی هاکمی به سمت بالا هم میروند و در آسمان می ایستند . شما که فکر نمیکنید آنها پرواز میکنند؟! »
زمین تخت ها از دلایل دیگری نظیر ناممکن بودن حرکت زمین بخاطر از دست دادن انرژی و اینکه چرا آب دریاها و اقیانوس ها به سمت پایین نمیریزند و ... صحبت میکنند که هیچکدام جای بحث ندارد. آنها بعد از طرح تمام این دلایل نتیجه میگیرند که : « بسیار واضح است که دنیا ثابت است و در مرکز کیهان مستقر شده. خورشید، سیارات و تمامی ستارگان به دور زمین در حال گردشند. والسلام! »
یاد این موضوع افتادم که من یک مسئله ای را مطرح میکنم و در آن پافشاری میکنم ، اما گوش بعضی دوستان نمیخواهند که بدون سانسور بشنوند !! من همیشه ادعای آنرا داشته ام که به این اعتقاد رسیده ام کا بازار یک امری محتوم درش وجود دارد و اگر به سطحی از احساس میرسد ، بایستی و باز هم تکرار میکنم بایستی به هدفش برسد . یعنی محکوم به رسیدن به هدفش است و تا به هدفش نرسیده ، مسیر خود را تغییر نمیدهد . و این نیز از نظمی است که در بازار وجود دارد . من پس از اعتقاد به این نظم و این محتوم بودن ، شروع به آنالیز بازار کردم و فرمول آن را بر اساس همان نظم درآوردم . نمونه آن هم در دستان شما است . حرکت 220 پیپی یورو . و یا حتی آموزشی که امروز دادم و در Raidcall هم به شما نشان دادم که چطور بدون دانستن گذشته ، خطوط ساپورت و رزیستنس توسط تنها یک کلوز تولید میشود. اما گویا نمیخواهند قبول کنند که من مدعی تولید نظم بازار که نیستم . چه من اشتباه کنم چه نکنم ، این بازار دارای نظم است و محتوم و قابل پیشبینی . بنده فقط با ابزاری کوچک گوشه ای از این نظم را نشان میدهم . بگذریم

بسکوئیتی با دیوار یخی
زمین تخت ها می گویند زمین یک سطح صاف و دایره ای شکل، مانند یک دیسک یا بیسکوئیت است. نقطه راس قطب شمال، مرکز این صفحه دایره ای است ولی قطب جنوب، آن طور که ما می پنداریم یک نقطه نیست. طبق مدلی که آنها ارائه می دهند صفحه زمین در مرزهایش توسط دیواری بلند و یخی محصور شده است.
چنین عقایدی در نیمه اول قرن بیستم به شدت از سوی زمین تخت هاتبلیغ شد. آنها با چاپ یک مجله و در اختیار داشتن یک ایستگاه رادیویی حرف های خود را به گوش دیگران رساندند. "ولیوا" که در ابتدای قرن بیستم رهبر این گروه بود حتی با مسافرت به نقاط مختلف جهان از جمله آمریکا، سعی کرد پایگاه هایی را برای انجمن زمین تخت ها بدست آورد. اکنون به جز انگلستان، تنها در آمریکاست که هنوز عده ای به صاف و مسطح بودن زمین معتقد هستند.

ولی شرایط به ضرر آنها تغییر می کرد. بزرگ ترین انقلاب در عرصه فضایی در قرن بیستم اتفاق افتاد و علم در این زمینه با یک پیشرفت سریع، اطلاعات زیادی در اختیار بشر قرار داد. دستاوردهای نجوم و فضانوردی عرصه را بر کسانی که به صاف بودن زمین اعتقاد داشتند، تنگ تر می کرد. اوج بدبیاری آنها سال 1956 بود. زمانی که اولین عکس های فضایی از زمین منتشر شدند و کروی بودن زمین را تائید کرد.
اگرچه نهادهای مسیحی واقع بین تر با ارائه تفسیرهای جدیدی از کتاب مقدس توانستند با گرد بودن زمین - که با آنچه آنها پیش از آن باور داشتند در تضاد بود - کنار بیایند ولی هنوز هم عده ای از اهالی افراطی کلیساها این حرف ها را بر نمی تابند. در واقع اعضای انجمن زمین تخت ها هم گروهی مسیحی افراطی هستند که در استدلال هایشان دائما" به کتاب مقدس رجوع می کنند. (یعنی چشمشان را بر واقعیت میبندند)
اکثر اعضای ارشد زمین تخت ها اگر چه فارغ التحصیلان علوم تجربی و نظری هستند و کارشان را با بحث و استدلال پیش می برند، ولی با قرار گرفتن در تگنای حقیقت، با هوچی گری، زمین گردها (!) را به دین ستیزی متهم می کنند . می گویند آنها به این دلیل زمین را کروی می دانند که ریشه مسیحیت را بزنند!

به هر حال با وجود تمام عکس هایی که از زمین گرفته شده و تمامی شواهد علمی که گرد بودن زمین را تایید میکنند، زمین تخت ها هنوز به زانو در نیامده اند. آنها بطور مجانی عضو هم می پذیرند. اگر خواستید درباره آنها بیشتر بدانید و یا اینکه دلایلشان شما را قانع کرده و میخواهید در انجمنشان عضو شوید(!) سری به سایت زیر بزنید : theflatearthsociety.org
حرکت قیمتی بازار تحت تاثیر احساسات انسانها میباشد که این تاثیرات بر اثر تصمیم گیری حاصله از ترس ، حرص و آز ، آرزو ... جمعی به وجود می آید . حال سوال اینست : آیا ما قادر هستیم که "واحدی" برای اندازه گیری این "احساسات" قائل شویم ؟! از لحاظ ریاضی چطور ؟ مثلا چه مقدار "ترس " ؟ یک متر، یک پیپ ؟ یک ....؟
4xtrader آفلاين است  
تشکرکنندگان این نوشته: 26 نفر
amiraliforex (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), bad boy (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), Bad Trader (شنبه ۲۷ اسفند ۹۰), bizines (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), delllll (چهارشنبه ۱۰ آبان ۹۱), elyasi (سه شنبه ۲ خرداد ۹۱), farhad fx (سه شنبه ۱۴ آذر ۹۱), fx.elham (جمعه ۲۶ اسفند ۹۰), FXRamin (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), FX_Maniac (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), ghoghnoosepars (سه شنبه ۷ آذر ۹۱), hadi_91 (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), hamid22 (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), hamidreza1355 (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), hooman.amirazodi (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), M-nikan (جمعه ۲۶ اسفند ۹۰), mahan77 (جمعه ۲۶ اسفند ۹۰), majidlars (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), masoudboy (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), mm1950 (جمعه ۲۶ اسفند ۹۰), mm1950 (جمعه ۲۶ اسفند ۹۰), peyman1351 (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), price (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), rpshahram (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), shamimedel (جمعه ۳۱ شهريور ۹۱), حلاج (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰)
قدیمی پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰, ۰۴:۵۳   #28
farzad-eghbal
کاربر ارشد

آواتار farzad-eghbal

محل سكونت: تهران
تشکر از ديگران: 229
تشکر از ایشان: 931 بار در 289 نوشته
farzad-eghbal has much to be proud offarzad-eghbal has much to be proud offarzad-eghbal has much to be proud offarzad-eghbal has much to be proud offarzad-eghbal has much to be proud offarzad-eghbal has much to be proud offarzad-eghbal has much to be proud offarzad-eghbal has much to be proud offarzad-eghbal has much to be proud offarzad-eghbal has much to be proud offarzad-eghbal has much to be proud of
ارسال پیام از طریق Yahoo به farzad-eghbal

نقل قول:
نوشته اصلی بوسیله meisamka نمایش نوشته ها
ببینید دوست عزیز شما کلا در مورد بنده و شاید دیگران هم اشتباه برداشت کردید !
چرا که نه من و نه دیگران خود رو تسلیم این موضوع نکردیم و من هرگز نگفتم که این سیستم خدای مارکت هست ! ما همگی داریم به نوعی سیستم رو امتحان میکینم . برای سوالهای بی پاسخ دنبال جواب هستیم . اما به جد هم موضوع رو رد نمیکنیم و از موفقیت حداکثری مطمئن هستیم . نمونه عینی همین امروز مارکت بود .
و اما اگر به صحبتهای ایشان بدون قرض دقت کنیم ، همیشه گفتن اگر فلان نقطه رد شود مطمئن باش تا آنجا خواهد رفت . و در این "اگر " و "مطئن " رابطه جالبی هست . والبته خود ایشون هم اذان میکنن که زمان وقوع رو نتونستن پیدا کنن ولی نقاط کلیدی و هدفها که دقیقا مشخص هست . ایشون میگه من نمیدونم از این نقطه کی رد میشه ولی اگر رد شد بدون تا فلان جا خواهد رفت ، این کجاش مسئله داره من نمیدونم .
نمیدونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه
به نظر من دقيقا مشكل همينه. چون گاهي ممكنه بين اين «اگر» و «اطمينان» اونقدر فاصله زماني ايجاد بشه كه منطقي تر باشه اين رد شدن رو به عامل اتفاق نسبت بديم تا اجبار.
ظاهرا اين عامل زمان هست كه ميتونه ريسك ها و روش معاملات رو مشخص كنه نه اطمينان از رد شدن بي برو برگشت. همينه كه مايل ام يه استيتمنت چند ماهه از روش معاملاتي استاد رو ببينم و بدونم ايشون چگونه عملا تونستن اين زمان نامشخص رو بي دردسر رد كنن.
farhad fx (سه شنبه ۱۴ آذر ۹۱), FXRamin (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), mjklmj (جمعه ۲۶ اسفند ۹۰)
قدیمی پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰, ۱۱:۵۰   #29
ALBERTINI
کاربر ارشد

آواتار ALBERTINI

نقل قول:
نوشته اصلی بوسیله 4xtrader نمایش نوشته ها
بله ! زمین گرد نیست ! این همان نظریه معروف تمدن های باستان و قبل از گالیله در مورد زمین نیست ، بلکه نظر اعضای انجمنی در لندن هست که در قرن بیست و یکم همچنان اعتقاد دارند زمین صاف است و برای ادعاهای خود دلایلی هم دارند! این انجمن متشکل از تعدادی شبه دانشمند در زمینه های مختلف از علوم تجربی و نظری گرفته تا الهیات است و بیشترشان فارغ التحصیل معتبرترین دانشگاه های جهان در سطوح عالی هستند و مدارک تحصیلی در خشانی دارند . آنها میگویند ما همگی حس میکنیم که روی زمینی صاف هستیم و گرد بودن زمین با تجربیات روزمره ما متفاوت است .
تاریخچه و نظریات
انجمن زمین تخت ها کار خود را در اوایل قرن نوزدهم به رهبری ساموئل برلی روباتهام – مخترع انگلیسی- شروع کرد . آنها که در اواسط قرن گذشته تعدادشان به 6 هزار نفر رسیده بود معتقدند که زمین مانند یک دیسک یا بیسکوویت دایره ای است ؛ نقطه قطب شمال مرکز این صفحه دایره ای و قطب جنوب دور تا دور این صفحه بصورت دیواری بلند و یخین کشیده شده است. این نظریه در نیمه اول قرن بیستم بشدت از سوی زمین تخت ها تبلیغ شد ولی با گذشت زمان و پیشرفت های سریع علمی شرایط به ضرر آنها تغییر کرد. اوج بدبیاری آنها سال 1956 زمانیکه اولین عکسهای فضایی از زمین منتشر شد و 13 سال پس از آن فرود اولین انسان بر روی کره ماه بود. البته زمین تخت ها درباره سفر انسان به ماه با عده ی دیگری در سراسر جهان همراه شدند که می گفتند این قضیه فقط یک دروغ ساختگی است و فیلم فرود آرمسترانگ روی ماه هم در هالیوود و بر مبنای داستانی از آرتور سی کلارک فیلم بردار ی شده است.
در بیانیه ای که چارلز جانسون –رئیس وقت انجمن- در سال 1971 منتشر کرد ، آمده بود: « ... جهان تخت است ... ما معتقدیم کسانیکه امروز به عنوان عالم و دانشمند شناخته میشوند، در واقع فریبکارانی هستند که عوام را گول میزنند ... » البته تکنولوژی و همه چیزهای خوبی که برای ما آورده هیچ ربطی به علم ندارد ، اکثر مخترعین ضد علم بودند . مثلا برادران رایت گفته اند: « نظریات علمی، ما را سال ها عقب نگه داشته است . زمانیکه ما تمام علم را به دور انداختیم و از تجربه ها شروع کردیم ، آنگاه هواپیما را اختراع کردیم » یا مثلا داوینچی را در نظر بگیرید. مگر در زمان داوینچی نظریات علمی آنچنانی داشتیم ؟! داوینچی خودش با استفاده تجربه ها و مشاهدات روزمره (مثلا دیدن چگونگی پرواز پرنده ها و...) توانست طرح های اولیه و شگفت انگیز بسیاری از ابزار و وسایل مثل نوعی هواپیما ، هلی کوپتر، تانک جنگی(!) ، زیر دریایی، لباس غواصی، دوربین نجومی، نورافکن، کیلومتر شمار و... را بدهد . درست است که بیشتر این طرح ها در زمان حیات داوینچی عملیاتی نشد ولی مهندسان روزگار ما کاربردی بودن خیلی از آنها را تایید کرده اند . نمونه اش هم همین روبات داوینچی است که در زمان حاضر بر اساس طرح های داوینچی برای عمل های حساس جراحی ساخته شده است . به هر حال !
دوستان خود شما ببینید که چگونه افرادی به اصطلاح دانشمند در این جهانی که ماهواره به فضا فرستاده شده و هر لظحه در حال فیلم برداری و عکسبرداری هست و ایستگاه فضایی با آن همه هزینه ساخته شده و نمایشهای لحظه ای و مخابره فیلم و عکس زنده ..... حاضر نیستند تا یک واقعیت را قبول کنند که زمین گرد است !

بحث با زمین تخت ها
معمولا زمین تخت ها افراد با اعتماد به نفسی هستند و علاقه شدیدی به شرکت در مناظره ها و برنامه های زنده تلویزیونی دارند. در یک میزگرد جنجالی شخصی از یک دوست زمین تخت پرسیده بود: «اگر هواپیماها به سمت شرق یا غرب حرکت کنند، در نهایت به نقطه اول خود برمیگردند. آیا این گفته با نظریه شما تناقض ندارد؟ » شخص زمین تخت جواب داد: « البته که نه! زمین مانند یک صفحه گرامافون است و برای چنین کاری کافی است یک دور کامل(بصورت دایره) دور نقطه قطب شمال بزنید تا به جای اول خود باز گردید. » آخر واقعا شما یکچنین جوابی را بشنوید ، اصلا میتوانید به بحث ادامه دهید !!!!!!
شخص پرسشگر با سوالی دیگر ادامه داد: « اگر نقطه ای بعنوان قطب جنوب وجود ندارد پس چرا جنوبی که قطب نما نشان میدهد همیشه به یک سمت است؟ » و دوست زمین تخت ما پاسخ داد: « چون سوزن قطب نما شمال را نشان میدهد ، ناچارا سوی دیگرش عکس همان راستا را نشان خواهد داد وکسانیکه از این طریق به قطب جنوب سفر میکنند ، به نقطه ای میرسند که گمان میکنند قطب جنوب است.» یکبار هم گفتم ، آذری های عزیز یک ضرب المثلی دارند که میگویند ، میخوای خودمو بزنم به نفهمی ، بترکی!!!!!!! اینجاست که مصداق آن هویدا میشود !
در یکی از بحث های جنجالی دیگر از نماینده انجمن پرسیده شده بود: « اگر زمین گرد نیست پس چرا وقتی کشتی از ساحل دور میشود، در افق بتدریج پایین تر میرود؟ » ( شاید سوال شما هم بود ! ) و وی پاسخ داده بود: « به خاطر شکست نور . شکست نور توسط جو باعث میشود شما احساس کنید کشتی در حال فرو رفتن به پایین است . در حالیکه اگربارها این پدیده را ببینید ممکن است حتی به نظر برسد کشتی هاکمی به سمت بالا هم میروند و در آسمان می ایستند . شما که فکر نمیکنید آنها پرواز میکنند؟! »
زمین تخت ها از دلایل دیگری نظیر ناممکن بودن حرکت زمین بخاطر از دست دادن انرژی و اینکه چرا آب دریاها و اقیانوس ها به سمت پایین نمیریزند و ... صحبت میکنند که هیچکدام جای بحث ندارد. آنها بعد از طرح تمام این دلایل نتیجه میگیرند که : « بسیار واضح است که دنیا ثابت است و در مرکز کیهان مستقر شده. خورشید، سیارات و تمامی ستارگان به دور زمین در حال گردشند. والسلام! »
یاد این موضوع افتادم که من یک مسئله ای را مطرح میکنم و در آن پافشاری میکنم ، اما گوش بعضی دوستان نمیخواهند که بدون سانسور بشنوند !! من همیشه ادعای آنرا داشته ام که به این اعتقاد رسیده ام کا بازار یک امری محتوم درش وجود دارد و اگر به سطحی از احساس میرسد ، بایستی و باز هم تکرار میکنم بایستی به هدفش برسد . یعنی محکوم به رسیدن به هدفش است و تا به هدفش نرسیده ، مسیر خود را تغییر نمیدهد . و این نیز از نظمی است که در بازار وجود دارد . من پس از اعتقاد به این نظم و این محتوم بودن ، شروع به آنالیز بازار کردم و فرمول آن را بر اساس همان نظم درآوردم . نمونه آن هم در دستان شما است . حرکت 220 پیپی یورو . و یا حتی آموزشی که امروز دادم و در Raidcall هم به شما نشان دادم که چطور بدون دانستن گذشته ، خطوط ساپورت و رزیستنس توسط تنها یک کلوز تولید میشود. اما گویا نمیخواهند قبول کنند که من مدعی تولید نظم بازار که نیستم . چه من اشتباه کنم چه نکنم ، این بازار دارای نظم است و محتوم و قابل پیشبینی . بنده فقط با ابزاری کوچک گوشه ای از این نظم را نشان میدهم . بگذریم

بسکوئیتی با دیوار یخی
زمین تخت ها می گویند زمین یک سطح صاف و دایره ای شکل، مانند یک دیسک یا بیسکوئیت است. نقطه راس قطب شمال، مرکز این صفحه دایره ای است ولی قطب جنوب، آن طور که ما می پنداریم یک نقطه نیست. طبق مدلی که آنها ارائه می دهند صفحه زمین در مرزهایش توسط دیواری بلند و یخی محصور شده است.
چنین عقایدی در نیمه اول قرن بیستم به شدت از سوی زمین تخت هاتبلیغ شد. آنها با چاپ یک مجله و در اختیار داشتن یک ایستگاه رادیویی حرف های خود را به گوش دیگران رساندند. "ولیوا" که در ابتدای قرن بیستم رهبر این گروه بود حتی با مسافرت به نقاط مختلف جهان از جمله آمریکا، سعی کرد پایگاه هایی را برای انجمن زمین تخت ها بدست آورد. اکنون به جز انگلستان، تنها در آمریکاست که هنوز عده ای به صاف و مسطح بودن زمین معتقد هستند.

ولی شرایط به ضرر آنها تغییر می کرد. بزرگ ترین انقلاب در عرصه فضایی در قرن بیستم اتفاق افتاد و علم در این زمینه با یک پیشرفت سریع، اطلاعات زیادی در اختیار بشر قرار داد. دستاوردهای نجوم و فضانوردی عرصه را بر کسانی که به صاف بودن زمین اعتقاد داشتند، تنگ تر می کرد. اوج بدبیاری آنها سال 1956 بود. زمانی که اولین عکس های فضایی از زمین منتشر شدند و کروی بودن زمین را تائید کرد.
اگرچه نهادهای مسیحی واقع بین تر با ارائه تفسیرهای جدیدی از کتاب مقدس توانستند با گرد بودن زمین - که با آنچه آنها پیش از آن باور داشتند در تضاد بود - کنار بیایند ولی هنوز هم عده ای از اهالی افراطی کلیساها این حرف ها را بر نمی تابند. در واقع اعضای انجمن زمین تخت ها هم گروهی مسیحی افراطی هستند که در استدلال هایشان دائما" به کتاب مقدس رجوع می کنند. (یعنی چشمشان را بر واقعیت میبندند)
اکثر اعضای ارشد زمین تخت ها اگر چه فارغ التحصیلان علوم تجربی و نظری هستند و کارشان را با بحث و استدلال پیش می برند، ولی با قرار گرفتن در تگنای حقیقت، با هوچی گری، زمین گردها (!) را به دین ستیزی متهم می کنند . می گویند آنها به این دلیل زمین را کروی می دانند که ریشه مسیحیت را بزنند!

به هر حال با وجود تمام عکس هایی که از زمین گرفته شده و تمامی شواهد علمی که گرد بودن زمین را تایید میکنند، زمین تخت ها هنوز به زانو در نیامده اند. آنها بطور مجانی عضو هم می پذیرند. اگر خواستید درباره آنها بیشتر بدانید و یا اینکه دلایلشان شما را قانع کرده و میخواهید در انجمنشان عضو شوید(!) سری به سایت زیر بزنید : theflatearthsociety.org
این حرفها همش درست و منطقی .فقط میماند یک مساله که این وسط من زمین تختم یا شما

ایا فکر نمی کنید من با تصاویری از فیل شدن سیستم شما همان زمین گرد فضانوردی هستم

که عکسهای گرفته شده از زمین در فضا را بشما نشان دادم و شما همان زمین تختی هستید

که باز هم چشمتان را بر واقعیت روشن بسته اید و همچنان میگویید زمین تخت است ؟

ویرایش توسط ALBERTINI : پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰ در ساعت ۱۲:۰۶
ALBERTINI آفلاين است  
تشکرکنندگان این نوشته: 8 نفر
ali.forex (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), erfada (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), farhad fx (سه شنبه ۱۴ آذر ۹۱), FX_Maniac (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), hamidreza1355 (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), pooyann (چهارشنبه ۱۶ فروردين ۹۱), پیـام (سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۹۱), water (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰)
قدیمی پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰, ۱۶:۰۱   #30
FX_Maniac
کاربر ارشد

آواتار FX_Maniac

تشکر از ديگران: 4,924
تشکر از ایشان: 8,245 بار در 1,056 نوشته
FX_Maniac has a reputation beyond reputeFX_Maniac has a reputation beyond reputeFX_Maniac has a reputation beyond reputeFX_Maniac has a reputation beyond reputeFX_Maniac has a reputation beyond reputeFX_Maniac has a reputation beyond reputeFX_Maniac has a reputation beyond reputeFX_Maniac has a reputation beyond reputeFX_Maniac has a reputation beyond reputeFX_Maniac has a reputation beyond reputeFX_Maniac has a reputation beyond repute
ارسال پیام از طریق Yahoo به FX_Maniac

با عرض سلام خدمت تمامی دوستان.
گزاره ی آزادی بیان همیشه روی میز است.
منتها یک مساله ی مهم این وسط وجود دارد.
آزادی همان طور که از تعریفش بر می آید، هرگز اما و اگری را بر نمی تاید.
یعنی تشخیص تخصص از دیدگاه چه کسی؟
من؟ شما؟ کدام یک می توانیم مدعی باشیم که محور جهان هستیم
و همه چیز از زاویه ی دید ما حرکت خود را آغاز می کند؟
مانند مرجع صفر و صد فیبوناچی است.
به قول آلبرتینی:
حالا من زمین تختم یا شما؟
همیشه این چالش وجود خواهد داشت.

بدفهمی آزادی منجر به یک تنگ نظری خطرناک ذهنی خواهد شد.
(در انتخاب واژه ها تلاش می کنم بحث بوی سیاست ندهد)
تا آن جا که من نوعی، بگویم این حوزه ی تخصص من است و دیگری که دانش کافی ندارد حق اظهار نظر در این زمینه را ندارد.
(اگر من نوعی قدرتی درستم باشد وای به حال ملت)
واقعیت هم این است که ندارد! ولی بیان و اعمال این سخن، منجر به نقض آزادی بیانی می شود که ما ظاهرا به آن معتقدیم.
البته یک مساله هم در میان است:
این که تحقیقات میان رشته یی را نباید نادیده بگیریم.
خیلی ها هستند که در کشورهای پیشرفته این رویه را در پیش گرفته اند و در
حوزه های تحقیقی شان موفق هم بوده اند.
چرا که اصولا تحصیلات آکادمیک نابغه ساز نیست. بلکه گاهی و فقط گاهی تخته ی پرش نوابغ است.
از دیدگاه بنده، نبوغ یک جریان اکتسابی است که در صورت مناسب بودن شرایط، خود را نمایان می کند.
هیچ انسانی را صرفا به دلیل مستعد بودن نمی توان نابغه خواند. سخن کوتاه.

آزادی یک حکم نیست که شبانگاه تصویب شود، و سحر به اجرا درآید، بلکه یک پروسه ی
بلند مدت برای هر جامعه یی است.
هر جامعه ای به لحاظ ساختاری در ادوار تاریخش، در آزادی خود تجدید نظر می کند.
نمی خواهم کلیشه گویی کنم ولی گویا ما هنوز به آن سطح از خرد جمعی و به آن درجه از باور آزادی
نرسیده ایم که هر چیزی در جامعه ی ما سر جایش خودش باشد.
در تمام دنیا اظهار نظرهای احساسی وجود دارد.
در تمام دنیا هستند غیرمتخصصانی که در مورد مسایلی که به آن ها ربطی ندارد دخالت می کنند.
از اظهار نظر روسای جمهورشان در مورد هنر گرفته، تا اظهار نظر بازیگرانشان در مورد سیاست.
منتها در کشورهای متمدن، هر زبانی، گوش خودش را دارد.
تکلیف هر کسی مشخص است. هر کسی می داند که مخاطبش چه کسانی است،
و مخاطبان هم شبکه ی مخصوص به خود را نگاه می کنند.

در کشور های متمدن، ساختار و زیربنای جامعه را جامعه شناسان شکل می دهند (و داده اند)
و حرکت خرد از بالا به سمت عامه ی مردم است ولی در جوامع عقب مانده، نیاز و قدرت تعیین کننده ی باور جمعی است.

باز هم سخن کوتاه.
نتیجه این که:
از منظر آزادی خواهی هر کسی حق اظهار نظر دارد و از منظر شخصی هر کدام از ما می تواند نداشته باشد.
ولی این نسخه ای نیست که بتوان برای یک جامعه پیچاند. جامعه خودش مسیرش را پیدا می کند.
ولی تاریخ خوب می داند چه کسانی را مدفون کند و به چه کسانی احترام بگذارد.
در دهکده ی جهانی، تاریخ دیگر آن پدر پیری نیست که نان شب فرزندانش را از دربار گدایی می کرد...

با احترام

ویرایش توسط FX_Maniac : پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰ در ساعت ۱۶:۱۳
FX_Maniac آفلاين است  
تشکرکنندگان این نوشته: 16 نفر
ak22 (سه شنبه ۱ فروردين ۹۱), amiraliforex (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), farhad fx (سه شنبه ۱۴ آذر ۹۱), ghoghnoosepars (سه شنبه ۷ آذر ۹۱), hamidreza1355 (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), hooman.amirazodi (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), M-nikan (جمعه ۲۶ اسفند ۹۰), mamed (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), masood3000 (شنبه ۲۷ اسفند ۹۰), masoudboy (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), meisamka (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), peyman1351 (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), sasan.adloo (جمعه ۲۶ اسفند ۹۰), shamimedel (جمعه ۳۱ شهريور ۹۱), s_roomii (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰), water (پنجشنبه ۲۵ اسفند ۹۰)
گفتگو قفل شد

كاربران در حال دیدن موضوع: 1 (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید نوشته‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهای HTML غیر فعال است

مراجعه سریع

ساعت: ۰۴:۱۴

قدرت این انجمن در استفاده از برنامه vBulletin 3.8.5 می باشد.
حقوق این برنامه برای .Jelsoft Enterprises Ltd محفوظ است.