بازدیدکننده گرامی، ورود شما را به "انجمن تجارت الکترونیکی ایران-ایگولد" خیر مقدم عرض می نماییم. در حال حاضر شما به عنوان ميهمان از انجمن بازديد می كنيد و امكان استفاده از تمام قابليتهای آن را نداريد. با ثبت نام رايگان، می‌توانيد از قابليتهای بيشتری بهره‌مند شوید. برای عضویت در انجمن اینجا را کلیک کنید.    
انجمن تجارت الکترونیکی ایران-ایگولد AMarkets
جدیدترین نوشته ها

بازگشت   انجمن تجارت الکترونیکی ایران-ایگولد > بازارهای مالی > مطالب، مقالات و کتابهای آموزشی

پاسخ

ابزارهای موضوع
قدیمی سه شنبه ۴ تير ۹۲, ۱۰:۱۱   #21
journalist2
کاربر عادی

آواتار journalist2

تشکر از ديگران: 92
تشکر از ایشان: 406 بار در 50 نوشته
journalist2 is on a distinguished roadjournalist2 is on a distinguished roadjournalist2 is on a distinguished roadjournalist2 is on a distinguished roadjournalist2 is on a distinguished roadjournalist2 is on a distinguished roadjournalist2 is on a distinguished road

سلام
خوشحالم میبینم یکنفر به روانشناسی توجه میکنه و مطالب علمی ترجمه شده قرار میده ... این مطالب همشون قشنگ هستن اما کاربردی بودنشون زیر سوال هست ...
میشه یک کم واقعی تر با هم صحبت کنیم در این خصوص نظم چیه چه تعریفی داره چطور میشه بهش رسید ... بیایم با هم یک صحبت دو طرفه داشته باشیم ؟
موافقید ؟
من سیاوش هستم و چند سالی با این مسائل درگیر هستم ...
درود
journalist2 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
تشکرکنندگان این نوشته: 9 نفر
1900 (سه شنبه ۴ تير ۹۲), Acceleration (پنجشنبه ۶ تير ۹۲), ali-s (سه شنبه ۴ تير ۹۲), alimoshae (سه شنبه ۴ تير ۹۲), Amir.iran (سه شنبه ۱۷ تير ۹۳), dolatmand (پنجشنبه ۵ اسفند ۹۵), qwert200 (سه شنبه ۴ تير ۹۲), پیـام (پنجشنبه ۶ تير ۹۲), xx13x13 (سه شنبه ۴ تير ۹۲)
قدیمی سه شنبه ۴ تير ۹۲, ۱۰:۳۶   #22
1900
کاربر ارشد

آواتار 1900

محل سكونت: تهران
تشکر از ديگران: 5,530
تشکر از ایشان: 6,382 بار در 1,188 نوشته
1900 has a reputation beyond repute1900 has a reputation beyond repute1900 has a reputation beyond repute1900 has a reputation beyond repute1900 has a reputation beyond repute1900 has a reputation beyond repute1900 has a reputation beyond repute1900 has a reputation beyond repute1900 has a reputation beyond repute1900 has a reputation beyond repute1900 has a reputation beyond repute
ارسال پیام از طریق Yahoo به 1900

نقل قول:
نوشته اصلی بوسیله journalist2 نمایش نوشته ها
سلام
خوشحالم میبینم یکنفر به روانشناسی توجه میکنه و مطالب علمی ترجمه شده قرار میده ... این مطالب همشون قشنگ هستن اما کاربردی بودنشون زیر سوال هست ...
میشه یک کم واقعی تر با هم صحبت کنیم در این خصوص نظم چیه چه تعریفی داره چطور میشه بهش رسید ... بیایم با هم یک صحبت دو طرفه داشته باشیم ؟
موافقید ؟
من سیاوش هستم و چند سالی با این مسائل درگیر هستم ...
درود
سلام خدمت شما

خیلی خوشحال هستم که پیش قدم شده اید بنده از هر گونه بحث و تبادل نظر در این زمینه استقبال می کنم.
Acceleration (پنجشنبه ۶ تير ۹۲), ali-s (سه شنبه ۴ تير ۹۲), alimoshae (سه شنبه ۴ تير ۹۲), dolatmand (پنجشنبه ۵ اسفند ۹۵), journalist2 (سه شنبه ۴ تير ۹۲), loti (جمعه ۴ مرداد ۹۲), qwert200 (سه شنبه ۴ تير ۹۲), پیـام (پنجشنبه ۶ تير ۹۲), xx13x13 (سه شنبه ۴ تير ۹۲)
قدیمی سه شنبه ۴ تير ۹۲, ۱۰:۵۹   #23
journalist2
کاربر عادی

آواتار journalist2

journalist2 is on a distinguished roadjournalist2 is on a distinguished roadjournalist2 is on a distinguished roadjournalist2 is on a distinguished roadjournalist2 is on a distinguished roadjournalist2 is on a distinguished roadjournalist2 is on a distinguished road

خیلی ممنون ... من یک سوال از شما میپرسم که به نظرم سوال اولیه و بسیار مهم هست ... البته هر کسی از دوستان میخواد در این تبادل نظر شرکت کنه خیلی استقبال میکنم...
اول بگم که مهمترین ریشه تمام فعالیتهای تریدی ما به نظر من در انگیزه ای است که در ترید داریم ... عاملی که باعث میشه ما به سمت ترید بریم آیا ما نیاز به طراحی و اصلاح انگیزه داریم ؟
سوال:
شما فکر میکنید انگیزه یک تریدر چی باشه بهتر هست ؟ چرا؟

1- انگیزه مالی ... یعنی به فلان قدر پول برسم ؟
2- انگیزه غیر مالی و البته درونی ... یعنی ترید میکنم تا به عنوانن یک تریدر عالی از تریدم لذت ببرم ؟
تشکرکنندگان این نوشته: 8 نفر
1900 (سه شنبه ۴ تير ۹۲), Acceleration (پنجشنبه ۶ تير ۹۲), ali-s (سه شنبه ۴ تير ۹۲), alimoshae (سه شنبه ۴ تير ۹۲), behnum (سه شنبه ۴ تير ۹۲), dolatmand (پنجشنبه ۵ اسفند ۹۵), پیـام (پنجشنبه ۶ تير ۹۲), xx13x13 (سه شنبه ۴ تير ۹۲)
قدیمی سه شنبه ۴ تير ۹۲, ۱۱:۲۴   #24
1900
کاربر ارشد

آواتار 1900

1900 has a reputation beyond repute1900 has a reputation beyond repute1900 has a reputation beyond repute1900 has a reputation beyond repute1900 has a reputation beyond repute1900 has a reputation beyond repute1900 has a reputation beyond repute1900 has a reputation beyond repute1900 has a reputation beyond repute1900 has a reputation beyond repute1900 has a reputation beyond repute

نقل قول:
خیلی ممنون ... من یک سوال از شما میپرسم که به نظرم سوال اولیه و بسیار مهم هست ... البته هر کسی از دوستان میخواد در این تبادل نظر شرکت کنه خیلی استقبال میکنم...
اول بگم که مهمترین ریشه تمام فعالیتهای تریدی ما به نظر من در انگیزه ای است که در ترید داریم ... عاملی که باعث میشه ما به سمت ترید بریم آیا ما نیاز به طراحی و اصلاح انگیزه داریم ؟
سوال:
شما فکر میکنید انگیزه یک تریدر چی باشه بهتر هست ؟ چرا؟

1- انگیزه مالی ... یعنی به فلان قدر پول برسم ؟
2- انگیزه غیر مالی و البته درونی ... یعنی ترید میکنم تا به عنوانن یک تریدر عالی از تریدم لذت ببرم ؟

خواهش می کنم.

بنظر من اولین و مهمترین انگیزه در هر شغلی کسب درآمد از آن شغل است.اما آیا بدون علاقه در آن زمینه شغلی می توان به موفقیت رسید؟ قطعا خیر.
تمامی افرادی که در هر زمینه شغلی درآمد قابل توجه ای دارند در یک وجه مشترک هستند آن هم علاقه به زمینه کاریشان هست.حال یا این علاقه از قبل وجود داشته و فرد به دنبال آن شغل رفته و یا با ورود به آن شغل این علایق در او شکل گرفته.
اما واقعا یکی از آفات موجود در این بازار حس درونی است که شما را به یک جنگ تمام عیار با بازار دعوت می کند شما بطور ناخواسته وارد این جنگ شده و تمام توان و تمرکز خود را برای رسیدن به موفقیت غیر مالی در این بازار صرف می کنید.
بطوری که انگیزه مالی به درجه دوم و گاها به درجه بی اهمیتی می رسد.شما با خود می گوید اگر من موفق بشم که این نکته را کشف کنم پول خودش به سراغ من خواهد آمد ، شما ناخواسته تبدیل به شخصی خودشیفته و دارای اعتماد به نفس کاذب می شوید به طوری که گمان می کنید موفقیت در یک قدمی شما قرار گرفته و هر لحظه با حل کردن یک مسئله به آن جام مقدس دست پیدا خواهید کرد که بسته به شخص این حالت می تواند از ماه ها تا سال ها ادامه دار باشد.
واقعا که بزرگترین آفت موجود در بازار های مالی است.
Acceleration (پنجشنبه ۶ تير ۹۲), ali-s (چهارشنبه ۵ تير ۹۲), alimoshae (سه شنبه ۴ تير ۹۲), journalist2 (سه شنبه ۴ تير ۹۲), oldtrader (سه شنبه ۴ تير ۹۲), qwert200 (سه شنبه ۴ تير ۹۲), مسلم (دوشنبه ۱۵ مهر ۹۲), پیـام (پنجشنبه ۶ تير ۹۲), xx13x13 (سه شنبه ۴ تير ۹۲), zeous (چهارشنبه ۱۶ مهر ۹۳)
قدیمی سه شنبه ۴ تير ۹۲, ۱۱:۴۷   #25
journalist2
کاربر عادی

آواتار journalist2

نقل قول:
نوشته اصلی بوسیله 1900 نمایش نوشته ها
خواهش می کنم.

بنظر من اولین و مهمترین انگیزه در هر شغلی کسب درآمد از آن شغل است.اما آیا بدون علاقه در آن زمینه شغلی می توان به موفقیت رسید؟ قطعا خیر.
تمامی افرادی که در هر زمینه شغلی درآمد قابل توجه ای دارند در یک وجه مشترک هستند آن هم علاقه به زمینه کاریشان هست.حال یا این علاقه از قبل وجود داشته و فرد به دنبال آن شغل رفته و یا با ورود به آن شغل این علایق در او شکل گرفته.
خیلی ممنون کاملا درست است.
اما واقعا یکی از آفات موجود در این بازار حس درونی است که شما را به یک جنگ تمام عیار با بازار دعوت می کند شما بطور ناخواسته وارد این جنگ شده و تمام توان و تمرکز خود را برای رسیدن به موفقیت غیر مالی در این بازار صرف می کنید.!!!
کاملا بر عکس آفت بزرگ در درخواستهای مالی بزرگ و سریع از بازار است که تقریبا در اکثریت تریدرها وجود دارد .همه ما در حال حساب و کتاب با پولهایی هستیم که قرار است به سرعت از بازار کسب کنیمم ...!!!
بطوری که انگیزه مالی به درجه دوم و گاها به درجه بی اهمیتی می رسد.شما با خود می گوید اگر من موفق بشم که این نکته را کشف کنم پول خودش به سراغ من خواهد آمد ، شما ناخواسته تبدیل به شخصی خودشیفته و دارای اعتماد به نفس کاذب می شوید به طوری که گمان می کنید موفقیت در یک قدمی شما قرار گرفته و هر لحظه با حل کردن یک مسئله به آن جام مقدس دست پیدا خواهید کرد که بسته به شخص این حالت می تواند از ماه ها تا سال ها ادامه دار باشد.
واقعا که بزرگترین آفت موجود در بازار های مالی است.
با رنگی دیگر نظرم در باره صحبتهای شما را گفتم...
من معتقدم گزینه دوم صحیح است ... چرا؟
بصورت کاملا ساده : اگر شما همواره به پول نگاه کنید در لحظاتی از بازار که سیستم شما افت میکند و یا به دوره سود فراوان میرسید( ذات بازار این را بر شما تحمیل میکند و کاملا طبیعی است )... شما دچار قلیان احساساتت میشوید ... و این ذهن شما را از کنترل شما خارج میکند و شما از نظم خارج میشوید...چونن توجه شما به سود و ضرر است و احساسات با این دو بالا و پایین میرود.
اما اگر دیدگاه شما خوب ترید کردن باشد ... شما در لحظاتی که در بازار دچار افت یا سود فراوان میشوید ... سعی و تلاش میکنید که در کنترل بمانید زیرا کسی که میخواهد خوب ترید کند دوست دارد در لحظات سخت خوب عمل بکند و برای همین بیشتر در کنترل میماند.
واقعا ریشه بسیاری از مشکلات ما در همین مطلب نگاهه شدید مال پرستانه به بازار است ... اگر خوب عمل کنیم سود هم خواهد آمد...
1900 (سه شنبه ۴ تير ۹۲), ali-s (چهارشنبه ۵ تير ۹۲), alimoshae (سه شنبه ۴ تير ۹۲), behnum (سه شنبه ۴ تير ۹۲), dolatmand (پنجشنبه ۵ اسفند ۹۵), qwert200 (سه شنبه ۴ تير ۹۲), پیـام (پنجشنبه ۶ تير ۹۲), xx13x13 (چهارشنبه ۵ تير ۹۲)
قدیمی سه شنبه ۴ تير ۹۲, ۱۲:۰۲   #26
journalist2
کاربر عادی

آواتار journalist2

یک مثال زنده میزنم :
شما تا خوردن tp چند پیپ فاصله دارید :
1- تریدر با انگیزه پولی تحت فشار است زیرا اگر معامله برگردد چه کنم پس میبندد ...
2- تریدر با انگیزه خوب ترید کردن با خود میگوید میمانم چون سیستمم اینرا گفته اگر ببندم تریدر خوبی نیستم...
به همین سادگی
1900 (سه شنبه ۴ تير ۹۲), ali-s (چهارشنبه ۵ تير ۹۲), alimoshae (سه شنبه ۴ تير ۹۲), behnum (سه شنبه ۴ تير ۹۲), dolatmand (پنجشنبه ۵ اسفند ۹۵), starlingsar (سه شنبه ۴ تير ۹۲), پیـام (پنجشنبه ۶ تير ۹۲), xx13x13 (چهارشنبه ۵ تير ۹۲)
قدیمی سه شنبه ۴ تير ۹۲, ۱۲:۲۵   #27
1900
کاربر ارشد

آواتار 1900

نقل قول:
با رنگی دیگر نظرم در باره صحبتهای شما را گفتم...
من معتقدم گزینه دوم صحیح است ... چرا؟
بصورت کاملا ساده : اگر شما همواره به پول نگاه کنید در لحظاتی از بازار که سیستم شما افت میکند و یا به دوره سود فراوان میرسید( ذات بازار این را بر شما تحمیل میکند و کاملا طبیعی است )... شما دچار قلیان احساساتت میشوید ... و این ذهن شما را از کنترل شما خارج میکند و شما از نظم خارج میشوید...چونن توجه شما به سود و ضرر است و احساسات با این دو بالا و پایین میرود.
اما اگر دیدگاه شما خوب ترید کردن باشد ... شما در لحظاتی که در بازار دچار افت یا سود فراوان میشوید ... سعی و تلاش میکنید که در کنترل بمانید زیرا کسی که میخواهد خوب ترید کند دوست دارد در لحظات سخت خوب عمل بکند و برای همین بیشتر در کنترل میماند.
واقعا ریشه بسیاری از مشکلات ما در همین مطلب نگاهه شدید مال پرستانه به بازار است ... اگر خوب عمل کنیم سود هم خواهد آمد...
کلام شما کاملا متین و درست است.
بنظر من هر تریدر باید در هر لحظه بداند که برای چه در این بازار حضور دارد.قطعا کسب سود اما این هدف محقق نمی شود مگر با خوب ترید کردن.
منظور بنده این است که تریدر نباید به امید های واحی هدف اصلی را فراموش کند و به دنبال رسیدن به چیز هایی باشد که اصلا وجود ندارند.
تشکرکنندگان این نوشته: 6 نفر
ali-s (چهارشنبه ۵ تير ۹۲), alimoshae (سه شنبه ۴ تير ۹۲), journalist2 (سه شنبه ۴ تير ۹۲), qwert200 (سه شنبه ۴ تير ۹۲), پیـام (پنجشنبه ۶ تير ۹۲), xx13x13 (چهارشنبه ۵ تير ۹۲)
قدیمی سه شنبه ۴ تير ۹۲, ۱۲:۳۴   #28
journalist2
کاربر عادی

آواتار journalist2

نقل قول:
نوشته اصلی بوسیله 1900 نمایش نوشته ها
کلام شما کاملا متین و درست است.
بنظر من هر تریدر باید در هر لحظه بداند که برای چه در این بازار حضور دارد.قطعا کسب سود اما این هدف محقق نمی شود مگر با خوب ترید کردن.
منظور بنده این است که تریدر نباید به امید های واحی هدف اصلی را فراموش کند و به دنبال رسیدن به چیز هایی باشد که اصلا وجود ندارند.
ممنون
به نظر من اگر کسی همین یک مطلب را خوب درک کند ( به جای توجه به پول به خوب ترید کردن توجه کند ) به موفقیت خوبی در ترید میرسد ... اما رسیدن به همین دیدگاه بسیار سخت هست !!! به نظر شما چگونه میتوان به این دیدگاه رسید یا به عبارت دیگر انگیزه را عوض کرد...

بله تریدر بایستی دیدگاه واضح و صحیح نسبت به ترید داشته باشد و این دیدگاه کاملا مستحکم در ذهنش جا افتاده باشد... امیدهای واهی و دنبال چیزهایی که اصلا وجود ندارد رفتن تریدر را به مشکل میاندازد...کاملا موافقم...
1900 (سه شنبه ۴ تير ۹۲), ali-s (چهارشنبه ۵ تير ۹۲), alimoshae (سه شنبه ۴ تير ۹۲), behnum (سه شنبه ۴ تير ۹۲), dolatmand (پنجشنبه ۵ اسفند ۹۵), qwert200 (سه شنبه ۴ تير ۹۲), پیـام (پنجشنبه ۶ تير ۹۲), xx13x13 (چهارشنبه ۵ تير ۹۲)
قدیمی سه شنبه ۴ تير ۹۲, ۲۳:۱۲   #29
behnum
کاربر فعال

آواتار behnum

تشکر از ديگران: 1,628
تشکر از ایشان: 995 بار در 214 نوشته
behnum is just really nicebehnum is just really nicebehnum is just really nicebehnum is just really nicebehnum is just really nicebehnum is just really nicebehnum is just really nicebehnum is just really nicebehnum is just really nicebehnum is just really nicebehnum is just really nice

جناب ژورناليست2 سلام و درود
از اينكه تجربيات خود را ارائه مي دهيد بسيار متشكريم.
لطفا تا به نتيجه رسيدن تاپيك و به جاهاي خوب رسيدن ادامه دهيد. اميدوارم موفق باشيد.
behnum آفلاين است   پاسخ با نقل قول
تشکرکنندگان این نوشته: 7 نفر
1900 (چهارشنبه ۵ تير ۹۲), ali-s (چهارشنبه ۵ تير ۹۲), dolatmand (پنجشنبه ۵ اسفند ۹۵), journalist2 (چهارشنبه ۵ تير ۹۲), qwert200 (چهارشنبه ۵ تير ۹۲), پیـام (پنجشنبه ۶ تير ۹۲), xx13x13 (چهارشنبه ۵ تير ۹۲)
قدیمی چهارشنبه ۵ تير ۹۲, ۰۰:۴۰   #30
1900
کاربر ارشد

آواتار 1900

نقل قول:
ممنون
به نظر من اگر کسی همین یک مطلب را خوب درک کند ( به جای توجه به پول به خوب ترید کردن توجه کند ) به موفقیت خوبی در ترید میرسد ... اما رسیدن به همین دیدگاه بسیار سخت هست !!! به نظر شما چگونه میتوان به این دیدگاه رسید یا به عبارت دیگر انگیزه را عوض کرد...

بله تریدر بایستی دیدگاه واضح و صحیح نسبت به ترید داشته باشد و این دیدگاه کاملا مستحکم در ذهنش جا افتاده باشد... امیدهای واهی و دنبال چیزهایی که اصلا وجود ندارد رفتن تریدر را به مشکل میاندازد...کاملا موافقم...
بنظر من خیلی سادست ، تریدر زمانی که به این دیدگاه برسه که برای کسب درآمد از بازار تنها و تنها یک کار باید انجام بده اون هم خوب ترید کردن است.

با اینکه بعضی مسائل رو ذهن انسان قبول می کنه اما بسته به مسئله زمان می بره تا ذهن گنجایش و توان انجام مسائل رو بدست بیاره.
اکثرا از ماه های 6 یا 7 ام ورود به این بازار متوجه این نکته می شیم که تنها راه کسب درآمد از این بازار و موفقیت ، خوب ترید کردن است اما به واقعه رسیدن به این باورذهنی که من دوست دارم پختگی ذهن تریدر اسمش رو بزارم زمان بیشتری می بره.
ali-s (چهارشنبه ۵ تير ۹۲), alimoshae (چهارشنبه ۵ تير ۹۲), dolatmand (پنجشنبه ۵ اسفند ۹۵), journalist2 (چهارشنبه ۵ تير ۹۲), qwert200 (چهارشنبه ۵ تير ۹۲), rezazahed (يکشنبه ۲ مهر ۹۶), پیـام (پنجشنبه ۶ تير ۹۲), xx13x13 (چهارشنبه ۵ تير ۹۲)
پاسخ

كاربران در حال دیدن موضوع: 1 (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع

قواعد ارسال
شما نمی‌توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی‌توانید پاسخ ارسال کنید
شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال کنید
شما نمی‌توانید نوشته‌های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهای HTML غیر فعال است

مراجعه سریع

ساعت: ۰۱:۵۴

قدرت این انجمن در استفاده از برنامه vBulletin 3.8.5 می باشد.
حقوق این برنامه برای .Jelsoft Enterprises Ltd محفوظ است.